wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina bezalkoholowe – 100% smaku, ale bez dopingu3

Wina bezalkoholowe – 100% smaku, ale bez dopingu

Data dodania: 03-03-2017
Pojawienie się win bezalkoholowych na rynku wywołało zarówno pozytywne, jak i negatywne reakcje. Z pewnością stanowi ono doskonałą alternatywę dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą spożywać alkoholu, pozwala ono na „pełnowartościowe” uczestnictwo w spotkaniach rodzinnych i towarzyskich bez poczucia wykluczenia.


altJest niskokaloryczne, smaczne i doskonale wpisuje się w tempo i tryb życia współczesnego człowieka, który bardzo często przemieszcza się samochodem. Dzięki braku obecności alkoholu nie ma ono negatywnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdu, dlatego bez obaw można pozwolić sobie na 2-3 lampki. Wino bezalkoholowe to także doskonała propozycja dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób, które nie spożywają alkoholu ze względów religijnych, czy psychologicznych.


Po drugiej stronie znajdują się jednak oponenci, którzy argumentują, iż wino jest misterną konstrukcją, w której alkohol stanowi jeden z filarów całości. Zwracają też uwagę na fakt, iż brak alkoholu zaburza równowagę wina która przesuwa się zazwyczaj w stronę nadmiernej kwasowości. Można co prawda skompensować ją słodyczą, zabieg ten jednak pozbawia wino owocowości, lekkości i finezji.


Bez wątpienia warto spróbować takiego trunku, choćby dla przekonania się, jak ono smakuje. Z cała pewnością będzie to także ciekawe doświadczenie, które wzbogaci wiedzę o winie, a być może zachęci do ponownych degustacji?


W ofercie sklepu Euro wino znajdą Państwo dwa wina bezalkoholowe – Michel Schneider Cabernet Sauvignon oraz Michel Schneider Chardonnay. Serdecznie polecamy!
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj