wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wina w kartonowych boksach - Bag in Box na Majowkę

Wina w kartonowych boksach - Bag in Box na Majowkę

Data dodania: 02-04-2024

Tradycyjnie wina sprzedawane są w szklanych butelkach o pojemności 750ml. Jednak tym, dla których wielkość ma znaczenie polecamy kartonowe Bag In Boxy o pojemności 3, 5 i 10 litrów. I nie dajmy się zwieźć stereotypowej opinii, że są to wina gorszej kategorii!



Pojęcie dobrego wina zaczyna się od najbardziej podstawowej kwestii jaką jest wybór odmiany oraz miejsca jej posadzenia. Do głównych czynników wpływających na kondycję i rozwój winorośli należą rodzaj gleby, wilgotność oraz temperatura. 

Gdy winorośl i gleba są odpowiednio dopasowane oraz współgrają ze sobą wszystkie warunki klimatyczne otrzymane wino odzwierciedla miejsce swojego pochodzenia, które Francuzi nazywają terroir. Owego „ducha ziemi” odnaleźć można zarówno w winach butelkowanych, jak i w tych, które dostępne są w kartonowych boksach, tzw. BiBach.

Kartonowe boxy proponują trunki, które znajdują się w polietylenowym, giętkim baniaku, zamkniętym w kartonowej obudowie. Z baniaka wychodzi kranik, za pomocą którego wino jest rozlewane do kieliszków. Metoda ta jest wygodna, ekologiczna i ekonomiczna, wina w Bag In Boxach przy zachowaniu jak najwyższej jakości są zdecydowanie tańsze. Dodatkowym plusem jest możliwość przechowywania trunku nawet przez kilka tygodni po otwarciu – naturalnie w odpowiednich warunkach.

Wina Bag In Box doskonale sprawdzą się na imprezach plenerowych, ogniskach, czy napowietrznych integracjach – łatwo je przenosić, a przede wszystkim łatwo napełniać nimi puste kieliszki. Większy "gabaryt" wina stwarza możliwość do dłuższego cieszenia się ze spotkania w pięknych okolicznościach przyrody. Zbliżająca się majówka jest doskonałym pretekstem, by zorganizować w ogrodzie wiosennego grilla i zaopatrzyć się na tę okazję w kilka Bag in Boxów

Serdecznie polecamy wina o pojemności 5 litrów - Orla Maritima, Pancho oraz Arnauld, a także o mniejszej, 3-litrowej objętości – Quinta i Electum.

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepuZrezygnuj
Zamówienia wysyłamy w terminie od 1 do 4 dni roboczych.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.
Zapraszamy serdecznie