wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Sklep z winami z całego świata

Sklep z winami z całego świata

sklep z winamiSklep detaliczny z winami


Nasz sklep mieści się przy ulicy Jugosłowiańskiej 71 w Poznaniu, na Osiedlu Kopernika. 

Zamówienia poprzez stronę internetową www.euro-wino.pl można składać przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.
Wysyłka jest realizowana od poniedziałku do piątku. Sklep stacjonarny Euro-wino jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. W tych godzinach odbierane są telefony i maile z zapytaniami. Informujemy, iż w soboty nie pracujemy, ale na maile, które wpłynęły w trakcie weekendu odpowiadamy już w poniedziałek.


Wzmocnione skarby Portugalii

Portugalia wiąże w naszych umysłach wiele pozytywnych skojarzeń, m.in. piękna architektura, krajobrazy, słońce oraz doskonałe wina. Kraj ten znajduje się w pierwszej dziesiątce producentów tego trunku na świecie, a powstałe tu winnice należą do najnowocześniejszych.
W Portugalii zachowało się i uprawia około 500 miejscowych odmian winorośli, z których powstają różne wina – od łagodnych i prostych po wzmacniane wina z charakterem – porta.

Wino Porto dobre na każdą okazję

Porto jest winem deserowym wytwarzanym poprzez dodawanie spirytusu winnego do fermentującego moszczu. Uzyskany w ten sposób trunek charakteryzuje się dużą zawartością alkoholu i niesamowitą słodyczą. Może powstawać z 80 różnych odmian, wśród których do najbardziej cenionych należą: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Touriga Francesa oraz Tinta Cao. Każdą z nich cechują odmienne właściwości, jednak tym, co najważniejsze są zawsze barwa i słodycz.

Fermentacja Porto trwa zaledwie 48 godzin, dlatego też maceracja jest tu bardzo intensywna. Tradycyjnie efekt taki uzyskiwało się poprzez udeptywanie winogron nogami w kamiennych kadziach. Dziś stosuje się już inne, bardziej mechaniczne metody. Stylów Porto jest bardzo wiele, jedna wyróżnić można jego dwie podstawowe kategorie:
Porto starzone w drewnie przez okres 2-40 lat i butelkowane w chwili, gdy nadają się do picia (m.in Ruby, LBV, Tawny )
Porto starzone w szkle – mniej czasu spędza w drewnie, by swój bukiet rozwinąć w butelce (m.in. porto rocznikowe)

Rodzaje Porto

Rodzaje Porto warunkowane są jego pochodzeniem oraz sposobem starzenia. Trunki nadające się do picia od razu zamykane są korkiem, który można wyciągnąć ręcznie, te które powinny dojrzewać korkuje się tradycyjnie.
Wyróżniamy następujące style Porto:

Ruby – proste, radosne, młode i bardzo owocowe. To mieszanka win bazowych z różnych roczników, która nie leżakuje, a jeśli już, to krótko
Tawny – Porto bardziej skoncentrowane i dłużej dojrzewające niż ruby
Białe Porto – robione tak jak czerwone, ale na bazie jasnych winogron
Colheita – wino z jednego rocznika starzone minimum 7 lat
Vintage – porto rocznikowe, które wytrąca osad, dlatego trzeba je dekantować przed podaniem
LBV – Late Bottled Vintage, czyli późno zabutelkowane Porto

Mogen David - wino inne niż wszystkie

Mogen David to wino, które wciąż zdobywa rzesze nowych zwolenników.
Produkowane w USA na wschodnim wybrzeżu, koszerne, czerwone, wyborne, zachwycające.
Mogen David występuje w dwóch odmianach:

Mogen David Concord - to wysokiej klasy wino czerwone produkowane z odmiany winogron o nazwie Concord. Wino to zachwyca rubinowym kolorem i przejrzystą barwą. W smaku Mogen David Concord jest wyrazisty, zdecydowany i bardzo przyjemny. Idealnie smakuje lekko schłodzony. Wspaniale komponje się z ciastami i deserami. Mimo półsłodkiego charakteru dobrze dogaduje się także z mięsem, np. wołowiną. Mogen David Concord może być stosowany również jako aperitif. Warto pamiętać, że ze względu na niezwykły charakter tego wina można go pić "solo" i tworzyć z nim jedyny duet bez zbędnych dodatków w postaci potraw.

Mogen David Pomegranate - to słodka odmiana Mogen Davida. Mimo słodkiego smaku wino to nie męczy nadmierną słodyczą. W odróżnieniu od innych win deserowych MOgen David Pomegranate nie jest ciężkie i muliste. Wyważony smak i harmonia to etykieta Mogen Davida Pomegranate. Wino to charakteryzuje się głębokim rubinowym kolorem i wyróżnia piękną intensywną barwą. W smaku Pomegranate jest przyjemnie harmonijne z wyczuwalna nutką owocu granatu. Doskonałe do ciast i deserów, jako aperitif i kompan "solo".

Mogen David posiada estetyczną, lekko pękatą lecz zgrabną butelkę. Butelka nie jest zabezpieczona korkiem lecz zakręcana. Mogen David to idealny pomysł na prezent. Od wielu miesięcy wino to plasuje się pośród najlepiej sprzedających się win w naszym sklepie. Mogen David

Wino na Wielkanoc - stół wielkanocny

Stół Wielkanocny w polskiej historii świętowania jest stołem jak zawsze pysznie tradycyjnym. Po 40 dniowym Poście delektujemy się potrawami, których albo wyrzekliśmy się w trakcie Postu z własnej woli, albo po prostu chcemy nasycić się nimi dopiero podczas Świąt Wielkanocnych z racji tego, by móc cieszyć się ich smakiem z odczuciem świeżości.

Tradycja nakazuje postawić na stół żurek, barszcz biały, szynki, pieczone mięsiwa, jajka, biała kiełbasa, gotowany chrzan, mazurki, baby,

Jedzenia jak w każde Święta dużo, często, suto. Tym bardziej powinniśmy pomyśleć o podaniu dobrego wina, gdyż jest ono naszym sprzymierzeńcem w trawieniu tych wszystkich pyszności.

Warto zadbać o to, by na naszym kolorowym, eleganckim i obfitym stole wielkanocnym nie zabrakło dobrego wina.

Polecamy Wina na Wielkanoc

Pisanki - tradycyjna ozdoba


Pisanki będące wspaniałą ozdobą wielkanocnego okresu są nieodzownym atrybutem Świąt Wielkiej Nocy towarzyszącym nam od wielu pokoleń.
Przygotowujemy je w Wielki Piątek, a technik i metod ich zdobienia jest bardzo dużo. Jedną z najprostszych metod jest zabarwienie jajka na jednolity kolor. Dysponujemy wieloma naturalnymi barwnikami, które pozwalają na uzyskanie fantastycznych kolorów już w parę minut.

Pisanka będzie miała kolor:

Rudobrązowy - dzięki dodaniu do wody łupin z cebuli
Czarny - dzięki łupinom orzecha włoskiego lub kory dębu
Czerwono - różowy - dzięki dodaniu do wody buraka
Fioletowy - dzięki kwiatom malwy
Żółty - dzięki kory jabłoni
Pomarańczowy - dzięki wywarowi z dyni i malwy
Niebieski - dzięki owocom tarniny


Dzień Kobiet - pończochy, perfumy, kwiaty, wino?

Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. Tak jak wielu jest przeciwników tego święta, tak też ich zwolenników nie brakuje.
Poprzez komunistyczne czasy Dzień Kobiet nabrał pejoratywnego znaczenia w odczuciu wielu Kobiet i Mężczyzn. Ale przecież to nie komunistyczni dyktatorzy wymyślili to święto, choć wielu tak właśnie myśli. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie tzw. Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Taki miły akcent dla wybranek ich serca, co niczym złym w istocie nie jest.
Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Od tego momentu działalność Kobiet na rzecz ustanowienia Dnia Kobiet zataczała coraz szersze kręgi. Doprowadziło to do bardzo poważnych konsekwencji włącznie z wieloma ofiarami, których walka poświęcona była równouprawnieniu Kobiet w świecie na arenie politycznej i społecznej.

Tak więc Dzień Kobiet to nie tylko pończochy, masowo rozdawane goździki i paczki kawy w dniu 8 marca poprzez komunistyczne władze wielu Państw zwłaszcza Europy Wschodniej. Korzenie Dnia Kobiet są oparte na znacznie głębszych ideach i wartościach, niż tylko chęć otrzymania prezentu.
Gdziekolwiek na Świecie obchodzony jest Dzień Kobiet zawsze obowiązuje symboliczny gest dla uczczenia tego święta poprzez jakiś podarunek, Najczęściej są to kwiaty i słodycze. Warto pomyśleć również o czymś bardziej wyszukanym i może jeszcze nie tak oklepanym jak np. wino. Jako, że dobre wino jest towarem luksusowym, pożądanym i w ostatnich czasach modnym można nawet kwiaty czy słodycze nim właśnie zastąpić. Poza tym obdarowując Kobietę winem można mieć nadzieję na wspólną ucztę z udziałem właśnie tego wspaniałego trunku.
Wino na Dzień Kobiet? Jak najbardziej. To gwarancja zadowolenia, uśmiechu obdarowanej i miły wieczór w towarzystwie lampki wybornego wina.


 

Walentynki - wino

Wino jest trunkiem, który potrafi uświetnić większość imprez z udziałem dorosłych. Wino może być dodatkiem do romantycznej kolacji bądź też prezentem samym w sobie. Wino tak naprawdę może stanowić to czego w danym momencie od niego oczekujemy. Właściwie trudno sobie już teraz wyobrazić spotkanie przy stole zakochanych bez udziału wina, które dodaje magii, czaru i dyryguje nastrojem. Warto pamiętać, że "stół i wino sprzyjają przyjemnemu spędzaniu czasu" (Aptior est dulci mensa merumque ioco". Wino na Walentynki - sprzyjaj szczęsciu i miłości.

Szampany - wina musujące

Legenda głosi, że wynalazca szampana, mnich Dom Perignon krzyknął kiedyś do swoich współbraci – Chodźcie, chodźcie prędko, bo ja piję gwiazdy!

Faktycznie, w szampanie jest coś wyjątkowego i z tezą tą zgodzi się chyba każdy, kto miał przyjemność go degustować.
Przyjemne bąbelki wprowadzają w miły nastrój, a sam napój jest jest bardzo uroczysty, dlatego każdy powinien mieć w domu choć butelkę, tak na wszelki wypadek – okazje do świętowania zdarzają się wszak nieustannie.

Jedną z najbardziej ekskluzywnych i rozpoznawanych marek szampana na świecie jest Bollinger. Cóż może służyć za większą rekomendację jak nie to, że jest on pity na dworze Buckingham?

Zacnym trunkiem tego rodzaju jest także Antica Fratta. O jego znakomitości świadczyć może fakt, że wina produkowane są tu w limitowanej ilości, która zachowuje najwyższą jakość.

Dzięki nowoczesnym technologiom i długiej tradycji wytwarzania win musujących na uwagę zasługuje również Gancia. Obecnie jest to jeden z liderów na rynku, oferujący znakomite wina, które zadowolą wszelkie gusta i delikatne podniebienia.
Godnymi polecenia są również wina musujące produkowane między Aragonią, a Morzem Śródziemnym kryjące się pod krótką, łatwo zapadającą w pamięć nazwą Cava, która pochodzi od katalońskiego słowa oznaczającego piwnicę, gdzie przechowuje się wina. Cava to przede wszystkim rześkość oraz wspaniałe aromaty.

Z prawdziwą przyjemnością toasty wznosi się również Dorato, które już od 20 lat jest towarzyszem wielu niezapomnianych chwil, wzbogacając podniosłą atmosferę swym niepowtarzalnym smakiem.

Serdecznie polecamy szampany i wina musujące w ofercie naszego sklepu.

Skrzynka na wino - sprawdzony prezent na święta

Pracodawcy chętnie wręczają swoim pracownikom prezenty "pod choinkę" w postaci butelki wina zapakowanego w elegancką drewnianą skrzyneczkę. Skrzyneczka poza atrakcyjnym wyglądem pozwala też na bezpieczne transportowanie wina. Skrzynki na wino są wyściełane "siankiem" co unieruchamia butelkę i zapobiega stłuczeniu, jednocześnie przydając elegancji.

Tokaj wino - słodycz i harmonia


Tokaj to węgierskie białe wino deserowe, które produkowane jest z podsuszonych winogron tzw. cibeba.
Historia tokaja sięga XV wieku i wtedy już było znane, cenione i lubiane w całej Europie.
Tokaj wino dzieli się na dwa główne rodzaje: Szamorodni – otrzymywany z moszczu tłoczonego
z winogron niesortowanych oraz Aszu – dosładzany wybranymi poduszonymi winogronami.
Tokaj wino powstaje głównie z winogron szczepu furmint. O swojego rodzaju potędze tego trunku,
o jego znaczeniu dla węgierskiej tożsamości i kultury świadczyć może wzmianka o Tokaju w hymnie
narodowym Węgier. Szlachetnie słodki, z wielowiekową tradycją, aromatyczny- cóż więcej potrzeba
by delektować się nim na co dzień i od święta? Polecamy Tokaj wino
 

Chenet


J.P. Chenet to wino, które cieszy sie wciąż niezmienną popularnością. Ogromnym plusem Cheneta jest to, iż przede wszystkim jest ono smaczne, niedrogie i dostępne w wielu różnych odmianach. Cecha charakterystyczną J.P. Chenet jest butelka, której szyjka jest lekko skrzywiona, a butelka ogólnie troche pękata. Nie sposób Cheneta pomylić z innym winem. J.P. Chenet może byc winem zarówno od święta, jak i na co dzień. Polecamy J.P. Chenet.

Dobre tanie wino


Określenie „tanie wino” w Polsce kojarzy się pejoratywnie. Myślimy od razu o tzw. winie marki wino, czyli o czymś, co tak naprawdę z winem nie ma nic wspólnego i po prostu winem nie jest. Dobre wino jeszcze niedawno kojarzyło się z trunkiem bardzo drogim, towarem luksusowym i raczej mało osiągalnym dla przeciętnego Polaka bez dotkliwego nadwyrężania budżetu domowego. Obecnie czasy się zmieniły. Win oraz sklepów z winami jest bardzo dużo. Konkurencja w tej dziedzinie spowodowała, iż zaczęto oferować ceny bardziej przyjazne kieszeni amatorów wina. Dziś tanie wino nie oznacza wina bez dobrych walorów smakowych zwłaszcza, że w Polsce również rozpoczęto produkcję wina, które cieszy się coraz większym uznaniem konsumentów. Dobre tanie wino istnieje, a zwłaszcza w dobrym sklepie z winami i dlatego warto spróbować takiego wina. Tanie wino nie wyklucza tego, że jest ono dobre.

Sklep z winami


Sklep z winami to miejsce, gdzie każdy z nas znajdzie to, czego szuka, a czasem nawet odkryje coś nowego i dotąd jeszcze nieznanego. Win na świecie jest mnóstwo, ale dobrych win już znacznie mniej. Jako, że każdy z nas ma swój gust, a wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje to warto jednak mieć na uwadze, że w dobrym sklepie z winami otrzymamy propozycje win dobrej jakości. Wina słodkie, wytrawne, białe, czerwone – każde ma swojego amatora. Ważne by móc wybrać z szerokiej gamy produktów, to co naprawdę nas zadowoli. Wino jest wspaniałym darem natury, a ludzkość korzystając z jej bogactw zyskuje wiele pozytywnych aspektów. Sklep z winami stanowi dla wielu z nas przystań nie tylko luksusu, ale również w perspektywie zdrowego i miłego spędzania czasu. Dobre wino pokrzepia i reperuje zdrowie dorosłego i pełnoletniego człowieka, a sklep z winami pozwoli dokonać trafnych i mądrych, a przede wszystkim smacznych wyborów.

Śliwka - bogactwo natury


Dobre tanie wino
Określenie „tanie wino” w Polsce kojarzy się pejoratywnie. Myślimy od razu o tzw. winie marki wino, czyli o czymś, co tak naprawdę z winem nie ma nic wspólnego i po prostu winem nie jest. Dobre wino jeszcze niedawno kojarzyło się z trunkiem bardzo drogim i raczej mało osiągalnym dla przeciętnego Polaka, bez nadwyrężania budżetu domowego. Obecnie czasy się zmieniły. Win oraz sklepów z winami jest bardzo dużo. Konkurencja w tej dziedzinie spowodowała, iż zaczęto oferować ceny bardziej przyjazne kieszeni amatorów wina. Dziś tanie wino nie oznacza wina bez dobrych walorów smakowych zwłaszcza, że w Polsce również rozpoczęto produkcję wina, które cieszy się coraz większym uznaniem konsumentów. Dobre tanie wino istnieje, a zwłaszcza w dobrym sklepie z winami i dlatego warto spróbować takiego wina.


Śliwka jest owocem, który znany jest ludzkości od ponad 5 tysięcy lat. Już w starożytnej Grecji i Rzymie były cenione za niezwykłe wartości odżywcze, a Egipcjanie wkładali śliwki do grobów zmarłych, dając wiarę przekonaniu, iż w zaświatach dzięki nim mogą spożywać godny posiłek.

Śliwki przez długi czas były w polskich domach traktowane trochę po macoszemu. Nie doceniano ich w stosunku do innych polskich owoców, gdzie na stołach raczej królowały gruszki, truskawki czy jabłka. Długi czas nie stosowano śliwek w kuchni, jako dodatków do potraw. Jedynie śliwka w kompocie to była jedyna odsłona tego owocu na scenie kulinarnych szaleństw. Bardzo często śliwki przegrywały rywalizację z egzotycznymi smakołykami, ale na szczęście to się już zmienia.

Liczne badania naukowe dowodzą, że śliwki to niezwykłe owoce o wspaniałych właściwościach zdrowotnych. Jeden mały owoc zawiera naprawdę imponującą i różnorodną ilość składników, które pozwalają utrzymać nasze zdrowie i urodę w świetnej kondycji. Przede wszystkim śliwki raczą nas kompleksem witamin takich jak: A,C,E,B6,K. Nie brakuje w nich również polifenolii (między innymi kwasu chlorogenowego), potasu, wapnia, żelaza, fosforu, magnezu i błonnika. Warto wspomnieć, iż śliwka ma także bardzo silne działanie antyoksydacyjne, co skutkuje mniejszym ryzykiem zachorowania na nowotwory złośliwe. Zbawienną moc śliwki doceniają osoby borykające się z zaparciami, ale dzięki obecności pektyn śliwki pobudzają prace jelit. Obecność śliwki w jadłospisie powinna zatem być obowiązkowa.

Śliwka jest do tego wszystkiego owocem wszechstronnym w zastosowaniu. Można ją jeść na surowo – świeża jest soczysta i słodka, suszoną, w przetworach, pijąc w postaci nalewek oraz wybornego wina. Śliwka jest owocem, z którego najczęściej wykonuje się przetwory w postaci dżemu, powideł, kompotów. W ostatnich latach furorę robi też śliwka w occie – przepyszny dodatek do zimnych mięs.

Zważając na tak wspaniałe właściwości i dobroczynne działanie śliwek można raczyć się nimi również w postaci rozgrzewających nalewek oraz win.

Nalewka ze śliwki ma swoją moc, ale w połączeniu z owocem daje uczucie harmonii smaku i aromatu.

Również śliwowica – znany i bardzo lubiany napój alkoholowy, nawet o mocy 50% to prawdziwy rarytas. Ten rodzaj alkoholu nie ma żadnego porównania na całym świecie. Wyjątkowy harmonijny smak i złoty kolor są nabywane przez Śliwowicę w procesie 5-letniego leżakowania w beczkach ze specjalnej odmiany dębu.

Wino śliwkowe to jedno z najbardziej szlachetnych oblicz tego owocu w przetworzonej postaci. Wino śliwkowe idealnie komponuje się do potraw z białego mięsa i ryb, a w szczególności przygotowanych na grillu lub smażonych.

W Japonii już od wieków wiedziano, iż śliwki mają wspaniałą moc. Dlatego produkowano w zamierzchłych czasach napój alkoholowy ze śliwek Ume, zwany pod nazwą Umeshu, który dziś uważany jest obok Sake za tradycyjny japoński trunek. Umeshu wytwarza się z najlepszych na świecie moreli Ume uprawianych w ciepłym klimacie japońskiej wyspy Honshu. Pieczołowicie przestrzegany proces produkcji oraz receptura na bazie krystalicznie czystej źródlanej wody skutkuje bogatym owocowym smakiem i wyjątkowo przyjemnym złożonym aromatem.

Śliwki są spiżarnią wybornych smaków, aromatów, witamin i minerałów. Natura zadbała o nas najlepiej jak umiała, nam pozostaje tylko umiejętnie z tych dobrodziejstw korzystać.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepuZrezygnuj
Zamówienia realizujemy w terminie od 1 do 3 dni roboczych.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.
Zapraszamy serdecznie