wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wino - informacje » Na chłodniejsze jesienne wieczory - wino grzane

Na chłodniejsze jesienne wieczory - wino grzane

Data dodania: 20-09-2019
Wina grzane są kategorią typowo sezonową, ich sprzedaż wzrasta proporcjonalnie do spadku temperatur. Szczyt popularności osiągają one w grudniu i styczniu przy okazji jarmarków świątecznych, imprez sportowych, czy ferii. Jednym z najbardziej znanych grzańców jest Grzane Starotoruńskie. Innymi popularnymi markami są Zbójeckie Grzane Korzenne, Malinowe i Rumowe, Słowiański Grzaniec Aroniowy oraz Jabłecznik, czy Grzane Mnicha


altWina grzane to wina wyjątkowe, ich smakiem delektujemy się dla relaksu i odstresowania się w domowym zaciszu, także podczas uroczystości rodzinnych, świąt, czy urlopu. Smakują wybornie, koją zmysły, krzepią i sprawiają, że zima przybiera mniej srogie oblicze, a nawet zyskuje wiele uroku! Bo nic nie smakuje równie wspaniale, jak aromatyczny, odpowiednio przyprawiony grzaniec spożywany na świeżym mroźnym powietrzu.


Jego podstawą jest czerwone wytrawne wino dosładzane miodem bądź cukrem z dodatkiem odpowiedniej bazy przyprawowej zawierającej m.in. cynamon, goździki, imbir, gałkę muszkatołową i owoce cytrusowe.


Grzaniec oprócz alkoholu zawiera w sobie także historię naszych polskich ziem. O grzańcu pisał Jan Kochanowski: „Milczysz przy stole mój panie kamracie, czy tylko dla grzańca gębę swą trzymacie?”. Nie zapomniał wspomnieć o nim także Adam Mickiewicz : „Cymbalistów było wielu, lecz po sześciu grzańcach nikt już nie stał przy Jankielu”.Teraz może nie pisze się już poezji o tym podawanym na ciepło alkoholu, ale spożywany jest równie, jeśli nie bardziej chętnie :)


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą win grzanych dostępnych w sklepie Euro-wino.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Wino - informacje
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepuZrezygnuj
Zamówienia wysyłamy w terminie od 1 do 4 dni roboczych.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.
Zapraszamy serdecznie