wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Zafrico – idealne wino na wakacje3

Zafrico – idealne wino na wakacje

Data dodania: 19-07-2016
Czas letni sprzyja konsumpcji win lekkich, często określanych mianem „wakacyjnych”. Jakie to wina? Wcale nie słabe! Może nie znajdują się w ich gronie wina dla konesera z dużym potencjałem rozwoju i starzenia, ale na pewno znajdziemy tu wina pyszne i uczciwie zrobione, które nie meczą, nie mają przesadnego alkoholu, orzeźwiają, a przede wszystkim umilają czas – wakacyjny czas, który choć powinno być inaczej, niestety trwa bardzo krótko. Warto zatem wzmocnić czar letnich chwil poprzez podanie wspaniałego trunku.

alt

I na tę okazję pragniemy zaproponować Państwu wina świeże, młode, z delikatnym nerwem, które nie były starzone w beczce, pochodzące z RPA. Zafrico to jedne z fajniejszych win pochodzących z tego regionu, posiadają dobrą cenę, ciekawy smak i fantastyczne owocowe aromaty. Dostępne są w szacie białej półwytrawnej i czerwonej półsłodkiej oraz półwytrawnej.


Wina te przed podaniem powinno się odpowiednio schłodzić – czerwone do temperatury 15-16 stopni C, białe zaś do 9-11 stopni C. Dając się porwać wakacyjnym rytmom czerwone wina Zafrico do obiadu, czy kolacji można zaserwować w szklankach. I wcale nie będzie to faux pas.


Letnią porą pewna swoboda i wyluzowanie odnośnie etykiety serwowania win, zwłaszcza tych wakacyjnych, jest dozwolona, dlatego jeśli tylko chcemy nie trzeba szukać doń kieliszków.


Wina białe i musujące sugerujemy już jednak podawać, jak zasady określają.
Z innych win afrykańskich rekomendujemy wina Golden Kaan , w tym przede wszytkim Golden Kaan Pinotage oraz Cape Spring.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj