wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Zafrico – idealne wino na piknik

Zafrico – idealne wino na piknik

Data dodania: 25-04-2019
Czas wiosenny sprzyja konsumpcji win lekkich, często określanych mianem „piknikowych”. Jakie to wina? Wcale nie słabe! Może nie znajdują się w ich gronie win dla konesera z dużym potencjałem rozwoju i starzenia, ale na pewno znajdziemy tu wina pyszne i uczciwie zrobione, które nie meczą, nie mają przesadnego alkoholu, orzeźwiają, a przede wszystkim umilają czas – radosny wiosenny czas, który choć powinno być inaczej, niestety trwa bardzo krótko. Warto zatem wzmocnić czar tych ulotnych chwil poprzez podanie wspaniałego trunku :)


altI na tę okazję pragniemy zaproponować Państwu wina świeże, młode, z delikatnym nerwem, które nie były starzone w beczce, pochodzące z RPA. Zafrico to jedne z fajniejszych win pochodzących z tego regionu, posiadają dobrą cenę, ciekawy smak i fantastyczne owocowe aromaty.


Dostępne są w szacie białej półwytrawnej i czerwonej półsłodkiej oraz półwytrawnej.


Wina te przed podaniem powinno się odpowiednio schłodzić – czerwone do temperatury 15-16 stopni C, białe zaś do 9-11 stopni C. Dając się porwać majówkowym rytmom czerwone wina Zafrico do obiadu, czy kolacji można zaserwować w szklankach. I wcale nie będzie to faux pas :) W wolnym czasie pewna swoboda i wyluzowanie odnośnie etykiety serwowania win, zwłaszcza tych niezobowiązujących, jest dozwolona, dlatego też, jeśli tylko chcemy, nie trzeba szukać doń kieliszków. Wina białe i musujące sugerujemy już jednak podawać, jak zasady określają.


Z innych win afrykańskich rekomendujemy wina Golden Kaan, w tym przede wszystkim Golden Kaan Pinotage oraz Cape Spring, a także Amabokoboko .

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj