wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Zabawa z bąbelkami3

Zabawa z bąbelkami

Data dodania: 31-07-2015 Szampan i jego tańszy odpowiednik – wino musujące niesłusznie uchodzą za tylko takie alkohole, którymi świętujemy uroczystości oraz oficjalne spotkania. Szampany i wina musujące same w sobie są znakomite i bardzo uniwersalne gastronomicznie, warto zatem korzystać z ich dobrodziejstw tak często, jak tylko się da i nie ograniczać wcale do specjalnych okazji. „Bez-okazja” do napicia się tych wyjątkowych trunków też jest dobra. Czy lato, czy też zima, wino musujące poziom trzyma i potrafi bardzo urozmaicić spotkania towarzyskie. Poza tym smakuje zupełnie inaczej niż zimą, bardziej pobudzająco i orzeźwiająco, w połączeniu z sezonowym owocami tworzy niezapomniane drinki, którymi raczyć się możemy podczas błogich chwil spędzanych z przyjaciółmi na tarasie, czy ogrodzie.

altCava - co za trunek!

 

Cava to rodzaj wina musującego powstającego w Hiszpanii w Penedes. Jego produkcja jest taka sama jak w przypadku szampana. W pierwszej kolejności powstaje wino bazowe posiadające niską zawartość alkoholu oraz wyraźnie zaznaczoną kwasowość. W tym celu wykorzystuje się odpowiednią kompozycję trzech szczepów: xarel-lo, parelladę i macabeo. W kolejnym etapie, już w butelce zachodzi druga fermentacja, która odpowiedzialna jest za powstanie bąbelków.

Cava musi leżakować przez pewien czas w piwnicy, aby spełnić standardy najwyższej jakości. I udaje się jej to bardzo smakowicie. Wina tego typu posiadają wyrazisty aksamitny smak, dobrą kwasowość i perliste bąbelki, które pięknie rozweselają.

 

Ciekawą propozycją są także wina typu frizzante, mniej musujące, lekko szczypiące w język, lekkie i również bardzo interesujące.

 

Serdecznie polecamy Państwa uwadze doskonalą Cavę Rigol, czy Estrellę Frizzante.

Szampan, czy Cava to nie tylko wina od święta, warto cieszyć nimi duszę i ciało przez cały rok.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj