wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Winoterapia

Winoterapia

Data dodania: 20-08-2012 Winoterapia to nie tylko nowa moda. To coś więcej. To nauka połączona z wykorzystywaniem dóbr natury. Zalety winoterapii są niezwykłe.


Wino w butelce, wino w kieliszku, wino w beczce, wino w kartonie, wino w wannie…

Okazuje się, że wino jest tak wszechstronnym trunkiem, iż zalety jego wykorzystuje się na wielu płaszczyznach i w wielu kategoriach. Jako kosmetyk wino było już wykorzystywane w Starożytnym Egipcie. W ówczesnym świecie winogrona i winne kąpiele służyły do ogólnej pielęgnacji ciała. Osadami po winie smarowano ciało, a bardziej zamożna część społeczeństwa po prostu kąpała się w winie.

Takie intuicyjne korzystanie z dobrodziejstw natury pozwoliło na zadbanie ciała utrzymując je na wysokim poziomie kondycyjnym. Dzięki używaniu wina w celu pielęgnacyjnym ciało było gładkie i można się było pochwalić miękką i przyjemną w dotyku skórą.

Dzięki badaniom naukowym na winogronach przeprowadzanym w latach 70 ubiegłego stulecia odkryto zawarte w tych owocach związki chemiczne – polifenole. Opisano ich działanie i wpływ na zdrowie człowieka, udowadniając tym samym ich niezwykłe właściwości. Polifenole mają bardzo silne działanie przeciwutleniające, dzięki czemu skutecznie redukują poziom wolnych rodników, które znacznie przyspieszają proces starzenia się organizmu. Dieta bogata w polifenole redukuje ryzyko wystąpienia chorób związanych z układem krwionośnym i rakiem.

Winogrona znane są współczesnej kosmetologii jako bogate źródło jednego z najbardziej pożądanego polifenolu zwanego resweratrolem. Udowodniono, że przeciwdziała on rozwojowi tkanki tłuszczowej i przyspiesza spalanie tłuszczu w organizmie. Dlatego też w obecnych czasach zabiegi winoterapii sa tak popularne i cenione przez kobiety. Dzięki winoterapii skutecznie walczy się z nękającym wiele kobiet cellulitem oraz zbędnymi kilogramami. Winoterapia wspomaga drenaż ciała i znacząco poprawia ogólny wygląd skóry.

Obecnie na świecie i w Polsce powstają SPA, mające w swojej ofercie winoterapię. Popyt na tego typu usługi rośnie z roku na rok. Gwiazdy największego formatu, jak Madonna już niejednokrotnie korzystały z kojącej winoterapii. Zaletą kąpieli w winie jest to, iż można z niej korzystać bez względu na wiek.

Dostępność i różnorodność win w Polsce pozwala na zastosowanie winoterapii we własnym zakresie. Z jednej strony sklepy kosmetyczne oraz apteki mają w ofercie szeroki zakres produktów na bazie winogron do domowego użytku, a z drugiej strony możemy sięgnąć sami po takie wino w czystej postaci jakie tylko zapragniemy mieć nie tylko w kieliszku, ale i w wannie.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj