wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wino z dodatkiem granatu3

Wino z dodatkiem granatu

Data dodania: 18-04-2016 Można powiedzieć, że picie wina jest częścią naszego życia, i to nie od wczoraj, czy od roku, ale od całych wieków. Co sprawia, że ​​trunek ten towarzyszy ludzkości od tak dawna? Konsumpcja wina dostarcza wiele przyjemności. Bezsporne wino posiada wyjątkowe walory ( smak i aromat) , które w sposób istotny potrafią oddziaływać na nasze zmysły, koić je, a nawet rozpieszczać.

altW dzisiejszych czasach po wino sięgamy już nie tylko dla wrażeń organoleptycznych, ale też ze względów zdrowotnych. Wino jest cennym źródłem witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać różne rodzaje chorób i opóźniają oznaki starzenia.


Najczęstszym surowcem do wytwarzania wina są winogrona. Na świecie wyróżnia się ich bardzo wiele odmian, wśród nich wymienić należy: Pinot Noir, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Syrah, czy Merlot. Wino powstawać może także z innych owoców – gruszek, brzoskwiń, jabłek, porzeczek, mango, ananasów… Może być także wzbogacane sokiem owocowym. Jedno z najbardziej smakowitych połączeń udaje się z granatem.
100 ml soku z granatu pokrywa około 16% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. osoby dorosłej jest także źródłem witaminy B5 (kwas pantotenowy), potasu i naturalnych fenoli.


Ze względu na swe właściwości antyoksydacyjne, granat może pomagać w walce ze złym cholesterolem, czy w unikaniu niektórych nowotworów.

Połączenie wina z sokiem z tego zdrowego owocu daje trunek o wysokich wartościach odżywczych i smaku, który na długo pozostaje w pamięci. W ofercie sklepu Euro-wino znajdują się trzy wina o takiej charakterystyce: Mogen David Pomegranate, Pomegrogio Pomegranate i Arne Pomegranate.

Serdecznie zapraszamy.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj