wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino Yarden nie jedno ma imię

Wino Yarden nie jedno ma imię

Data dodania: 21-10-2016 Historia wina izraelskiego należy chyba do jednej z najbogatszych, spisywana jest od tysięcy lat i sięga czasów biblijnych, w których to zanotowano pierwsze wzmianki o lokalnych winnicach oraz winogronach przekształcanych w sok o działaniu balsamicznym, upajającym. Sama winorośl uznana została tutaj za błogosławieństwo dla dzieci Izraela.

altKoszerne wino jest integralną częścią izraelskiej kultury, jako historyczne dziedzictwo tego kraju podlega standardowej konsumpcji, a także wykorzystywane jest jako ofiara w wielu obrzędach religijnych.


Lokalne odmiany izraelskie dawno wymarły – w dzisiejszych czasach w kraju tym uprawia się wyłącznie międzynarodowe szczepy. Wpływy kalifornijskie sprawiły, że charakterystyczny dla tego regionu styl jest bardziej nowo-światowy i pozostaje w ciekawym kontraście wobec winiarstwa europejskiego. Tradycyjnie, nacisk został położony na klasyczne szlachetne odmiany, takie jak Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Chardonnay, Riesling, czy Sauvignon Blanc, ale badania i eksperymenty dla alternatyw tych szczepów są w dalszym ciągu prowadzone.


Podobno ulubionym winem Izraelczyków jest półwytrawny riesling. O tym jak on smakuje przekonać się możemy zakupując wino Gamla Riesling, które należy do sztandarowych trunków winiarni Golan Heights Winery. Wśród innych powstających tutaj znakomitych win wymienić należy powściągliwą i elegancką linię Yarden, której znakiem jest starożytna lampka oliwna. Obrazuje ona ścisły związek winiarni z tradycją sięgającą daleko w przeszłość. Doskonałym, wielokrotnie nagrodzonym winem jest Yarden Cabernet Sauvignon – aromatyczne, dojrzałe, bogate i skoncentrowane z nutami palonego dębu i akcentami przypraw – po prostu niezwykłe, jak miejsce, w którym powstaje.


W ofercie znajduje się też wiele innych perełek, których znalezienie na pewno nie będzie stanowiło problemu. Doskonałe są słodkie Yardeny, które smakują niczym nektar bogów, na uwagę zasługą też wina musujące.
Serdecznie polecamy!


 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj