wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wino w kartonie BIB3

Wino w kartonie BIB

Data dodania: 03-07-2015 Wino to w najogólniejszym i najbardziej prostym sformułowaniu sfermentowany sok z winogron. Sam proces chemiczny oraz kolejność poszczególnych przemian jednych elementów w drugie jest dość prosty jednak ostateczny kształt wina z jego niebywałym bukietem to efekt ciężkiej i bardzo złożonej pracy. Działania te jak również stopień zaangażowania w wykonanie określonych czynności różnicuje wewnętrznie wina i nadaje im indywidualny charakter. Dotyczy to takich kwestii jak dojrzałość winogron podczas zbioru, czy wino poddawane jest fermentacji wtórnej lub czy młode wino dojrzewa w nowych beczkach z dębu czy używanych.

altPojęcie dobrego wina zaczyna się od najbardziej podstawowej kwestii jaką jest wybór odmiany oraz miejsce jej posadzenia. Do podstawowych czynników wpływających na zdrowie i rozwój winorośli należą rodzaj gleby, wilgotność oraz temperatura.
 

Gdy winorośl i gleba są odpowiednio dopasowane oraz współgrają ze sobą wszystkie warunki klimatyczne otrzymywane wina odzwierciedlają miejsce swojego pochodzenia, które Francuzi nazywają terroir.
 

Tradycyjnie wina sprzedawane są w szklanych butelkach o pojemności 750ml. Jednak tym, dla których wielkość ma znaczenie polecamy kartonowe Bag In Boxy o pojemności 3 i 5 litrów. I nie dajmy się zwieźć stereotypowej opinii, że są to wina gorszej kategorii!

Trunek znajduje się tu w polietylenowym, giętkim baniaku, zamkniętym w kartonowej obudowie. Z baniaka wychodzi kranik, za pomocą którego wino jest rozlewane do kieliszków. Metoda ta jest wygodna, ekologiczna i ekonomiczna, ponieważ wina w Bag In Boxach przy zachowaniu jak najwyższej jakości są zdecydowanie tańsze. Dodatkowym plusem jest możliwość przechowywania trunku nawet przez kilka tygodni po otwarciu – naturalnie przy odpowiedniej temperaturze.
 

Wina Bag In Box doskonale sprawdzą się na imprezach plenerowych, ogniskach, czy ogrodowych spotkaniach na grillu – serdecznie polecamy.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj