wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino szlachetnie rozgrzewające

Wino szlachetnie rozgrzewające

Data dodania: 24-11-2015 Historia grzańców sięga czasów starożytnych kiedy to na cześć Hippocratesa nazwano je Hipocris. Od początku ceniono sobie lecznicze właściwości grzańców wynikające z ich rozgrzewającego charakteru. Nie wiadomo kto pierwszy wpadł na pomysł przyprawiania czerwonego wina do postaci przypominającej współczesne grzańce, ale pewne jest jedno - pomysł ten okazał się bardzo dobry, przetrwał bowiem wieki. Receptury są znane na całym świecie, można powiedzieć nawet, że co kraj to inny grzaniec. W okresie jesienno zimowym to jeden z najchętniej spożywanych napojów rozgrzewających. Dziś dostępne są powszechnie, niegdyś tylko nieliczni dostąpili zaszczytów raczenia się ich wyśmienitym smakiem.

altGrzaniec oprócz alkoholu zawiera w sobie historię naszych polskich ziem. O grzańcu pisał Jan Kochanowski: „Milczysz przy stole mój panie kamracie, czy tylko dla grzańca gębę swą trzymacie?”. Nie zapomniał wspomnieć o nim także Adam Mickiewicz : „Cymbalistów było wielu, lecz po sześciu grzańcach nikt już nie stał przy Jankielu”.


Każdy grzaniec to starannie dobrana kompozycja korzenno-owocowa o niepowtarzalnym smaku i wybornym aromacie. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele grzańców. Do najpopularniejszych należy Grzane starotoruńskie, które posiada lekko piernikowy smak będący efektem dodatku korzeni, śliwki, cynamonu i goździków. Całość orzeźwia dodatek pomarańczy , a szczypta imbiru nadaje mu wyjątkowo ciepły charakter.


Uwagę przykuwa także Grzane Mnicha, czy Grzane Zbójeckie o różnych profilach smakowych – korzennym, rumowym i malinowym. Każde z nich posiada jedyny w swoim rodzaju bukiet smaku i piękną ciemno rubinową barwę. Wybornie smakuje także Słowiański grzaniec aroniowy, oraz niezwykle smaczne, jedyne białe wino grzane dostępne na rynku – Słowiański grzaniec jabłecznik.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wina grzanych dostępnych w sklepie Euro-wino.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj