wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino sklep

Wino sklep

Data dodania: 16-09-2014

Kupowanie wina – gdzie i jak?

Wybór win jest dziś tak wielki, jak nigdy dotąd. Dla wielu to prosty zakup dokonywany w supermarkecie. Nabywanie wina z innych źródeł daje jednak bardzo wiele korzyści i dodatkowych możliwości: w specjalistycznym sklepie z winem można liczyć na fachową poradę, kując wino w sklepie internetowym można znaleźć najlepsza cenę, zaś zakup wina na aukcji to ryzyko i przygoda, ale też szansa na bardzo dobrą inwestycję.

Zakupy w supermarkecie

Zakup wina w supermarketach jest w dzisiejszych czasach podyktowany przede wszystkim wygodą. Na półkach stoi wiele butelek, zatem wybór jest duży, ale warto pamiętać, ze handlowcy największych sieci zaopatrują się raczej u małych producentów i unikają win o szczególnym charakterze. Trudno zatem tutaj o wino wybitne, ale można za to liczyć na promocje oraz dobre wina stołowe spożywane na co dzień do posiłków. Zakupom w supermarkecie towarzyszy jednak anonimowość i to jeden z ich głównych minusów. Wybierając wino na „chybił trafił” bardzo często nie trafiamy na to, na co byśmy chcieli.

Zakupy w sklepie z winem

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupowanie wina w specjalistycznym sklepie z winem, których w dużych miastach jest coraz więcej. Jakość sprzedawanych w nich win jest bardzo zróżnicowana, tak, by zadowolić klientów zarówno tych mniej, jak i bardziej wymagających. Takie sklepy z winami zaopatrują się zazwyczaj u kilku największych importerów w kraju dlatego oferta jest bardzo bogata, a większa jej część stanowią wina znane i smaczne. Poza tym w sklepie z winami pracują wyszkoleni sprzedawcy, pasjonaci, którzy posiadają szeroką wiedzę o winach, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną – każda „służbowa” degustacja bardzo poszerza horyzonty, a zdobyte doświadczenia są niezwykle cenne przy doradzaniu klientom oraz podczas sprzedaży. Warto zauważyć także, że trunki sprzedawane w specjalistycznym sklepie z winem są dobrze przechowywane, a co za tym idzie nie tracą swoich walorów smakowych.

Zakupy internetowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej wina sprzedaje się także przez Internet. Zalet tej formy zakupów jest co nie miara, należą do nich: wygoda, szybkość, komfort, możliwość porównywania cen i ogromny wybór. Internetowe sklepy z winami proponują swym klientom przemyślane i ciekawe oferty, w których każdej butelce wina możemy przyjrzeć się niemal z bliska. Bardzo cenne są także uwagi i recenzje konsumentów degustujących już wcześniej interesujące nas wino. Bywa, że w chwilach wątpliwości stanowią one przysłowiową kropkę nad „i” przekonując ostatecznie do zakupu. Nic bowiem bardziej nie przekonuje, niż zadowoleni poprzednicy . Można powiedzieć, ze zakupy w internetowym sklepie z winami to sama przyjemność, możemy ze spokojem, w zaciszu własnego domu lub biura kupić ulubione wino, a także trunki en primeur, czyli wina już wyprodukowane, które nie trafiły jeszcze na rynek.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj