wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wino na wesele3

Wino na wesele

Data dodania: 12-07-2013 Wesele bez dobrego wina to jak letnie wakacje bez słońca.

Uracz swoich gości dobrym winem.

Wino to trunek ekskluzywny, wykwintny, luksusowy, nietuzinkowy i powszechnie lubiany.Wspaniały szampan - z drobinkami złota - ekskluzywny, widowiskowy, nietuzinkowy Blu Nun Gold

Warto odwiedzić: wino na wesele


Podczas każdego wesela czy przyjęcia ślubnego podawany jest gościom odpowiedni rodzaj mocnych trunków.
Jeszcze do niedawna królowały na polskich stołach weselnych butelki wódki i było to w zasadzie panowanie mocno zdominowane.

Od pewnego czasu gusta Polaków ulegają przemianie i obecność alkoholu na weselnej imprezie nie jest już tak monotonnie obsadzone przez ognistą wodę. Zauważa się, że nawet spotkania typu wieczór panieński czy kawalerski odbywają się w zacnym towarzystwie win częściej niż piwa czy właśnie wódki.
Wino na wieczór kawalerski czy wino na wieczór panieński zamawiane jest coraz częściej, ku miłemu zaskoczeniu i dużej aprobacie bawiących się gości.

W zasadzie cieszy ta pozytywna zmiana i bardziej wyrafinowany smak rodaków w trakcie większych imprez rodzinnych i nie tylko. Wino podawane podczas takich spotkań nadaje odpowiedni ton i smak. 
Dobre wino zaliczane jest nadal do bardziej luksusowego asortymentu i o obecność jego na weselnej zabawie zabiegaja i liczą w zasadzie wszyscy od gospodarzy po gości.

Gdyby żartobliwie podejśc do tematu, obecności wina na ważnych okolicznościowych imprezach można przytoczyć obiegowe powiedzenie, co zresztą jak najbardziej niesie prawdę odzwierciedlającą się w życiu codziennym "Nie pij wódki, bo od wódki rozum krótki. Ty się lepiej napij wina, to jest lepsza medycyna".

O zdrowotnych właściwościach wina, zwłaszcza czerwonego wytrawnego, napisano już wiele publikacji, artykułów i poradników. W to wątpić nie można. Wino ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie człowieka. Oczywiście mówimy tutaj o ilościach wina spożywanych w zdecydowanie umiarkowanych pojemnościach.
Przewrotnie mówi się, że z wiekiem wino staje się lepsze, bo im człowiek starszy tym bardziej mu ono smakuje.
Jako, że wino otwiera serce na miłość, to jego obecność podczas wesela jest najlepszym z możliwych pomysłów, jak dostojnie i z wdziękiem podjąć gości.

Dobre wino tak bardzo jest cenione przez smakoszy, gdyż uważa się, że stanowi ono poezję zamkniętą w butelce.
Wino podczas weselnego przyjęcia najbardziej spełnia swoją rolę jako trunek współtowarzyszący rozmowie i zabawie, ponieważ od wieków uważany jest za napój powstały, by radować i czynić ludzi szczęśliwymi, lecz nie pijanymi.
Goście sączący wino na weselu to obraz godny dobrej zabawy na wysokim poziomie, bo wszystko czego się od wina oczekuje, to nie by się nim upić, a raczej aby się nim cieszyć.

"Przynieście mi chyżo dzban wina! Niechaj zanurzę swój umysł, abym zdolny był powiedzieć coś światłego" mawiał Arystofanes - poeta i bajkopisarz. Wino nie zamyka ust i nie nuży rozumu, a wręcz przeciwnie - daje natchnienie rozmowie i jest chętnym kompanem ciekawych konwersacji.

Dlaczego wino zyskuje tak dużą renomę wśród nas?
Panuje powszechne przekonanie, iż u dobrych i kulturalnych ludzi odnajduje się pożądaną gościnę, dobre wino i doborowe towarzystwo. Dlatego też, coraz częściej można zauważyć, że dobre wesele otoczone kulturą i wysokim poziomem organizacji można poznać po stojących na stołach butelkach dobrego wina.

Wino sprzyja nam również ilością odmian smakowych i kolorystycznych. Możliwość dopasowania odpowiedniego wina do odpowiedniej potrawy pozwala zrobić arcydzieło z nie jedengo dania.
Wino na wesele staje się pożądanym asortymentem. Chętnie też jest pite na poprawinach.
Wino weselne sprzyja przyjemnemu spędzaniu czasu.

Serdecznie polecamy.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj