wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wino na majówkę3

Wino na majówkę

Data dodania: 24-04-2014 Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze niedawno ozdabialiśmy pisanki i wytworne babki wielkanocne popijaliśmy znakomitymi winami słodkimi, a już niedługo przyjdzie nam przygotowywać aromatyczne marynaty do karkówki i innych mięs na grilla. Weekend majowy zbliża się coraz szybszymi krokami i zdecydowanie sprzyja on rodzinno-towarzyskim spotkaniom na świeżym powietrzu ze znakomitym jedzeniem w roli głównej i zacnym winem w charakterze dodatku

altWspólne przygotowywanie potraw bardzo zbliża, może przerodzić się także w świetną zabawę podczas której poznamy nowe smaki oraz wzbogacimy własne doświadczenie. Dania z grilla są wyjątkowo smaczne, a do tego zdrowe – do ich obróbki nie trzeba używać tłuszczu, co zmniejsza ich wartość kaloryczną.

Reguły grillowania

Oczywiście należy pamiętać, że grillowanie jest sztuką rządzącą się pewnymi regułami, których warto przestrzegać.
Przede wszystkim pamiętać musimy o tym, żeby mięso nie skwierczało długo na ruszcie bo im dłużej pozostaje ono na nim, tym więcej szkodliwych substancji przedostaje się do niego. Na powstanie niepożądanych w mięsie związków chemicznych duży wpływ ma również sposób pieczenia. Najczęściej mięso umieszczane jest bezpośrednio nad żarem. Jeżeli tłuszcz skapuje do niego, mogą powstawać szkodliwe związki PAH. By zminimalizować to ryzyko warto stosować aluminiowe tacki na grilla.

Wino do grilla

Do grillowanych przysmaków z grilla świetnie pasuje bardzo wiele win. Pyszna karkóweczka oraz inne czerwone mięsa doskonale wypadają z lekkimi, owocowymi, intensywnymi czerwonymi winami, takimi jak np. :

Neblina Cabernet Sauvignon

14 Secolo Montepulciano

Conde de Valdemar Rioja

Yarden Mount Hermon Red

Opera Prima Shiraz

Castillo de Olaya Tinto

Grillowana pierś z kurczaka i owoce morza świetnie smakują z orzeźwiającym winem białym, np.

Abadim D.O.C. Vinho Verde

Castillo de Olaya White

LM Selection Grüner Veltliner 

Nominum Blanco Dry.

Dobre jedzenie w połączeniu z dobrym winem to zapowiedź jednego – tego mianowicie, że na pewno będzie przepysznie! 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj