wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino kalifornijskie – wino z uśmiechem

Wino kalifornijskie – wino z uśmiechem

Data dodania: 16-02-2016 Kalifornia zajmuje szczególne miejsce w świecie winiarskim, powstaje tutaj bardzo wiele stylów wina o wyjątkowej jakości, co pozwala na odważne porównywanie ich z tymi powstającymi w krajach europejskich. Ba! Pewne aspekty pozwalają nawet uznawać je za dużo lepsze. Kalifornijczycy nie próżnują, pracują ciężko i stale wprowadzają innowacje. Zachowują przy tym pogodę ducha i wyglądają, jakby praca ta w ogóle ich nie męczyła. Ale kiedy mieszka się w tak pięknym regionie okraszanym niezmiennie promieniami słońca, łatwo jest znaleźć wiele powodów do uśmiechu.

altDodatkowym argumentem może być też zawsze kieliszek wybornego kalifornijskiego wina. Bo przyznać należy, ze wspaniała pogoda służy nie tylko ludziom, ale i powstającym tu szlachetnym trunkom.


Duża ilość słońca zapewnia spójną i długą wegetację winogron, natomiast różnorodność tutejszego terroir pozwala na uprawę wielu odmian, które zaskakują swym potencjałem i dają wina o niepowtarzalnym smaku. Duża w tym zasługa „naturalnej klimatyzacji” winnic, które zapewnia kalifornijskie wybrzeże oraz rzek, jezior i delt wewnątrz stanu. Niebywałym atutem jest także ogromne zróżnicowanie tutejszych gleb. Na szeroką skalę zaczęły być one uprawiane od 1700 roku, kiedy to imigranci z całego świata przybywający do Kalifornii przywieźli z sobą swoje winorośle i umiejętności. Wiedza przekazywana była z pokolenia na pokolenie dzięki czemu dziś Kalifornia jest miejscem o unikatowym dziedzictwie w dziedzinie produkcji wina.


Serdecznie polecamy Państwu nowości z tego stanu, które w tym tygodniu pojawiły się w sklepie Euro-wino. Echo Falls Mango Peach, Rasberry Cassis oraz Summer Berries to zaskakująco orzeźwiające, lekkie, owocowe wina, których konsumpcja dostarczy wielu wrażeń i radości.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj