wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino kalifornijskie

Wino kalifornijskie

Data dodania: 18-07-2012 Wino  z Kalifornii


Wino kalifornijskie (wino z Kalifornii)


Kalifornia jest obecnie liderem pośród Państw zaliczanych do Nowego Świata w kategorii innowacyjnego podejścia do uprawy winorośli oraz produkcji wina.
Ponad to dbałość o ekologię i zrównoważony rozwój winnego biznesu traktowane jest nadzwyczaj priorytetowo.
Jeśli chodzi o wina kalifornijskie to nadal w Polsce możemy posmakować zaledwie mały procent produkowanych tam win. Znakomitą większość kalifornijskiego wina konsumują sami tylko Amerykanie. 
Na szczęście i my mamy szansę raczyć się paroma perełkami z Kalifornii, a przykładem może być doskonałe wino Francis Ford Coppola Diamond Collection Zinfandel.
Wino to jest gęste i niezwykle wyważone, określane jako doskonałe pod tym względem. Poza tym zwraca ono na siebie uwagę poprzez prawie niewyczuwalna kwasowość i przebogatą owocowość. 
Wymarzonym wręcz daniem do tego wina jest jagnięcina, koniecznie z tymiankiem i rozmarynem.
Nie zawiedzie się też ten, kto poważy się na słodki eksperyment w towarzystwie Francis Ford Coppola Zinfandel i zaryzykuje krem z gorzkiej czekolady.

Wina kalifornijskie to bez wątpienia jedne z najlepszych win na świecie. Wpływają one na dobry nastrój i wyśmienite samopoczucie, a to wszystko dzięki kalifornijskiemu słońcu zakletemu w każdej butelce.

FRANCIS FORD COPPOLA, FRANCIS COPPOLA

Wina z USA
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj