wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wino Kagor – najlepszy deser na świecie3

Wino Kagor – najlepszy deser na świecie

Data dodania: 22-04-2016 Kagor, podobnie jak wiele innych win, ma francuski rodowód. Już sama jego nazwa pochodzi od małego miasta Cahors położonego w południowo-zachodniej Francji, w odległości 160 km na wschód od Bordeaux. Panujący tutaj różnicowany klimat i ubogie podłoże stworzyły idealne warunki dla powstania oryginalnego, acz kapryśnego szczepu Malbec. I to na jego bazie nastąpiła pierwsza w historii produkcja wina Kagor, a datowana jest ona na wiek XIII .

alt

Typowe wino Kagor miało bardzo ciemny, czarny wręcz kolor i posiadało intensywny zapach, z nutami dojrzałych, czarnych wiśni i powiewem cedru. Wino to bardzo cenili sobie pielgrzymi podróżujący do Hiszpanii, w późniejszym czasie swój rozkwit zawdzięczało ono biskupom z Cahors. Zasmakował w nim także car Rosji Piotr I, który wróciwszy ze swej podróży po Europie zalecił zmienić produkcję tutejszych win mszalnych i wzorować się w niej na recepturach francuskich Cahorów.


Powstawały odtąd dwie odmiany tego wina -słodka, która przeznaczona była na potrzeby kościoła i wytrawna, najbardziej popularna w południowych regionach Rosji. Dziś słodka wersja wina Kagor jest powszechnie dostępna i cieszy się ogromną popularnością. To szczególny rodzaj wina o podwyższonej zawartości alkoholu. Posiada wytworną, ciemno-rubinową lekko połyskliwą szatę oraz niespotykany w innych winach aromat i smak.


Odrobina czekolady, subtelne ilości owoców takich jak suszona śliwka, czarna porzeczka, cytrusy, wiśnia, czereśnia oraz słodkie bakalie czynią to wino bardzo atrakcyjnym w odbiorze. Kieliszek Kagora z powodzeniem może zastąpić każdy, nawet ten najbardziej wykwintny deser.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj