wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino greckie – Dionizos trzyma rękę na pulsie

Wino greckie – Dionizos trzyma rękę na pulsie

Data dodania: 31-03-2016 Naukowcy twierdzą, że winiarstwo w Grecji zaczęło się gdzieś między 5000-4000 pne, czyli dość dawno temu.. Można zatem powiedzieć, że wino niemal od zawsze towarzyszyło Grekom i trwale wpisało się w ich życie, kulturę i tradycję. W epopei Homera znaleźć można opisy wielu miast i regionów w Grecji, które wskazują na ścisłe powiązanie tych miejsc z produkcją wina, np. „porośnięte winoroślą Epidauros". Innym przykładem wskazującym na konotacje z winem jest etymologia nazw miast - Oenofyta , Oenoe , Oenotria etc. ( Oenos w języku greckim oznacza wino).

altW ostatnich latach grecki przemysł winiarski przeszedł ogromną zmianę, poczyniono w nim wiele poważnych inwestycji, zaczęto też stosować nowoczesne technologie produkcji. Nowa generacja greckich winiarzy jest szkolona w najlepszych szkołach wina na całym świecie. Ich wiedza i umiejętności przekładają się na wysoką jakość greckich win, które coraz częściej zaczynają otrzymywać najwyższe nagrody w międzynarodowych konkursach. Z całą pewnością zasługują one na uznanie na całym świecie.

Tutejsze trunki powstają na bazie ponad 300 lokalnych odmian z których niektóre uprawiane są już od czasów starożytnych. Wielu znawców wina potwierdza, że różne warianty smakowe, które powstają z tych rodzimych winogron są silnym atutem marketingowym dla greckiego przemysłu winiarskiego. Jedynym wyzwaniem, jakim musi on aktualnie sprostać jest edukowanie ludzi w kierunku nowego stylu greckiego wina.

Bo rozbudowana paleta odmian winogron wraz z umiarkowanym klimatem panującym w Grecji, dużym nasłonecznieniem, średnią ilością opadów i umiarkowaną żyznością gleb stwarzają doskonałe warunki do produkcji wysokiej jakości win.

Gorąco polecamy Państwu wina greckie, a wśród nich niepowtarzalną Biblię Chorę.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj