wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino bezalkoholowe – wino dla każdego

Wino bezalkoholowe – wino dla każdego

Data dodania: 24-05-2018
Na powstanie wina bezalkoholowego wpływ miało kilka czynników, wśród których za najważniejszy uznać można wciąż rozwijającą się politykę antyalkoholową.  Drugim istotnym faktem jest coraz wyższa zawartość alkoholu w winach tradycyjnych, co spowodowane jest postępującym efektem cieplarnianym. Wedle prognoz specjalistów już niedługo większość win będzie musiała być poddawana delikatnej dealkoholizacji.


Producenci żywo reagując na zmieniający się tryb życia oraz związane z nim potrzeby konsumentów proponują im wina pozbawione prądu, czyli bezalkoholowe. Jakie są to wina? Zdecydowanie ciekawe, choć ich smak z winem tradycyjnym nie ma wiele wspólnego.


Proces powstawania wina bezalkoholowego w początkowej fazie jest taki sam jak win procentowych – przechodzi ono macerację i fermentację. Następnie w procesie ekstrakcji próżniowej przy zastosowaniu kolumn wyposażonych w wirujące stożki wino podgrzewane jest w próżni do temperatury 30 stopni Celsjusza, dzięki czemu w kilka minut alkohol ulega odparowaniu.


Producenci zapewnią, że wino bezalkoholowe stanowi doskonałe uzupełnienie każdej diety. Jest niskokaloryczne (to alkohol jest wszak głównym czynnikiem tuczącym) i smaczne. Co więcej, jest ono także doskonałą alternatywą na kierowców,  kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób, które nie spożywają alkoholu ze względów religijnych, czy psychologicznych.


Pojawienie się win bezalkoholowych na rynku wywołało zarówno pozytywne, jak i negatywne reakcje. Przeciwnicy argumentują, iż brak alkoholu w winie zaburza jego równowagę, która przesuwa się w stronę nadmiernej kwasowości. Można co prawda skompensować ją słodyczą, zabieg ten jednak pozbawia wino owocowości, lekkości i finezji..


O tym, ile wina w winie bezalkoholowym najlepiej przekonać się na własnej skórze. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą win bezalkoholowych dostępną w sklepie Euro-wino. Znajdziecie tutaj Państwo dwa rodzaje Michel Schneider Cabernet Sauvignon i Michel Schneider Chardonnay.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj