wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino bezalkoholowe – reakcja na zmiany

Wino bezalkoholowe – reakcja na zmiany

Data dodania: 08-08-2014

Na powstanie wina bezalkoholowego wpływ miały dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest wciąż rozwijająca się polityka antyalkoholowa, a drugim fakt, iż wina tradycyjne posiadają coraz wyższą zawartość alkoholu spowodowaną postępującym efektem cieplarnianym. Wedle prognoz specjalistów już niedługo większość win będzie musiała być poddawana delikatnej dealkoholizacji.altWino bezalkoholowe – wino dla każdego

Producenci żywo reagując na zmieniający się tryb życia oraz związane z nim potrzeby konsumentów proponują nam wina pozbawione tzw prądu, czyli bezalkoholowe.

Proces powstawania wina bezalkoholowego w początkowej fazie jest taki sam jak win tradycyjnych – przechodzi ono macerację i fermentację. Następnie w procesie ekstrakcji próżniowej przy zastosowaniu kolumn wyposażonych w wirujące stożki (SCC- Spinning Cone Column) wino podgrzewane jest w próżni do temperatury 30 stopni Celsjusza, dzięki czemu w kilka minut alkohol ulega odparowaniu.

Producenci zapewnią, że wino bezalkoholowe stanowi doskonałe uzupełnienie każdej diety. Jest niskokaloryczne (to alkohol jest wszak głównym czynnikiem tuczącym) i smaczne. Co więcej, jest ono także doskonałą alternatywą na kierowców, kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób, które nie spożywają alkoholu ze względów religijnych, czy psychologicznych.

Wino bezalkoholowe – kontrowersje
Pojawienie się win bezalkoholowych na rynku wywołało zarówno pozytywne, jak i negatywne reakcje. Przeciwnicy argumentują, iż brak alkoholu w winie zaburza jego równowagę, która przesuwa się w stronę nadmiernej kwasowości. Można co prawda skompensować ją słodyczą, zabieg ten jednak pozbawia wino owocowości, lekkości i finezji.

O tym, ile wina w winie bezalkoholowym najlepiej przekonać się na własnej skórze. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą win bezalkoholowych dostępną w naszym sklepie. 


 

 


 


 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj