wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wino bag in box – prosto i tanio

Wino bag in box – prosto i tanio

Data dodania: 24-05-2016 Wino na przestrzeni wieków przechowywane było w różnego rodzaju pojemnikach o odmiennej wielkości, kształcie stworzonych z wielorakiego materiału, od gliny począwszy, a na plastiku skończywszy. Każda postać miała swoje zalety, ograniczenia, dziwactwa i wady. Przyjrzyjmy się bliżej formie bag in box.

altWina typu bag in box są winami bardzo praktycznymi i łatwymi w obsłudze, znajdują się w hermetycznym worku ukrytym w kartonie wyposażonym w poręczny kranik. Worek ten zabezpiecza wino przed powietrzem znacznie lepiej niż szkło, a kranik umożliwia szybkie i łatwe nalewanie trunku do kieliszka. Dzięki tym właściwościom wina bag in box są idealnym rozwiązaniem na spotkania w szerszym gronie na świeżym powietrzu.

Karton jest dużo łatwiejszy w przetransportowaniu, nie stwarza też ryzyka stłuczki. Ponad to pojemność 3 i 5 litrów wystarcza na dłużej.
Początkowo wina bag in box nie cieszyły się dobrą reputacją ze względu na bardzo wątpią jakość oferowanego w nich wina. Pierwszy raz pojawiły się w 1970 roku lecz mimo korzystniejszych cen nie wytrzymały one konkurencji z 1,5 litrowymi butelkami typu magnum.

Gdy wino w bag in boxach zaczęło spełniać oczekiwania pojawiła się kolejna przeszkoda w postaci braku akceptacji tego typu opakowania przez konsumentów. Worek w kartonie faktycznie, nie prezentuje się zbyt elegancko, ale dlatego sprzedawany jest w większych pojemnościach, by wykorzystywany był przy imprezach na większą skalę. Poza tym, zawsze wino można przelać do karafki, która z pewnością zaspokoi poczucie estetyki.


Wino w bag in boxach cenowo wypada korzystnie, a ich jakość jest już porównywalna z winami w butelce. Sezon grillowy z winami tego typu na pewno będzie udany.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj