wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina z RPA – na skraju dwóch Światów3

Wina z RPA – na skraju dwóch Światów

Data dodania: 31-03-2017
W Republice Południowej Afryki wytwarzanie wina posiada długą tradycję i sięga blisko 300 lat. Na przełomie XVIII/XIX wieku powstawało tutaj legendarne wino Constantia, którym delektować mogli się tylko nieliczni, w tym europejscy królowie i wpływowi, bogaci notable. W tamtych czasach większą uwagę przykładano do ilości, nie jakości trunków. Obecnie sytuacja ta bardzo się zmieniła – coraz więcej winnic produkuje znakomite wina w bardzo przystępnych cenach.


alt

Odmianą – wizytówką RPA jest Pinotage, powszechnie sadzoną jest także Shiraz, na bazie której powstawać mogą wina równie potężne, jak te w Australii. Popularnymi szczepami są także Cabernet Sauvignon oraz Merlot. Wśród odmian białych prym wiedzie Chenin Blanc, a obok niego Chardonnay i Sauvignon Blanc. Obecnie Republika Południowej Afryki jest dziewiątym co do wielkości producentem wina na świecie.


Niezależnie od szczepu w ogólnej charakterystyce wina z Południowej Afryki odbierane są jako wina wysokiej jakości, lekkie i eleganckie, w pełni oddające charakter miejsca, w którym powstają. Wina te, choć często porównywane są do win europejskich mają w sobie coś, czego w tych rodzimych nie znajdziemy – unikalną owocowość, która znakomicie równoważy ich wytrawność.


Najstarsza winiarnia RPA znajduje się w Constantia, w którym to produkowano niegdyś wspomniane wyżej znakomite deserowe Vin de Constance. Równie znanym, zabytkowym regionem jest Stellenbosch, które słynie z takich wina, jak Kanonkop.


Na uwagę zasługuje także linia Zafrico, która kusi niską ceną. Ten kto zdecyduje się na zakup z pewnością nie dozna rozczarowania – wina te prezentują się rewelacyjnie. Ich wysublimowany półwytrawny i półsłodki profil jest w pełni zharmonizowany co sprawia, czy wina te są łatwe w odbiorze. A przy tym jakże pyszne!
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj