wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina z RPA 3

Wina z RPA

Data dodania: 14-03-2018

W Republice Południowej Afryki wytwarzanie wina posiada długą tradycję i sięga blisko 300 lat. Na przełomie XVIII/XIX wieku powstawało tutaj legendarne wino Constantia, którym delektować mogli się tylko nieliczni, w tym europejscy królowie i wpływowi, bogaci notable.  W tamtych czasach większą uwagę przykładano do ilości, nie jakości trunków. Obecnie sytuacja ta bardzo się zmieniła – coraz więcej winnic produkuje znakomite wina w bardzo przystępnych cenach.Odmianą – wizytówką RPA jest Pinotage, powszechnie sadzoną jest także Shiraz, na  bazie której powstawać mogą wina równie potężne, jak te w Australii. Popularnymi szczepami są także Cabernet Sauvignon oraz Merlot. Wśród odmian białych prym wiedzie Chenin Blanc, a obok niego Chardonnay i Sauvignon Blanc. Obecnie Republika Południowej Afryki jest dziewiątym co do wielkości producentem wina na świecie.


Niezależnie od szczepu w ogólnej charakterystyce wina z Południowej Afryki odbierane są jako wina wysokiej jakości, lekkie i eleganckie, w pełni oddające charakter miejsca, w którym powstają. Wina te, choć często porównywane są do win europejskich mają w sobie coś, czego w tych rodzimych nie znajdziemy – unikalną owocowość, która znakomicie równoważy ich wytrawność. Trunki z tego regionu będą znakomitym komponentem wielkanocnych potraw,


Najstarsza winiarnia RPA znajduje się w Constantia, w którym to produkowano niegdyś wspomniane wyżej znakomite deserowe Vin de Constance. Równie znanym, zabytkowym regionem jest Stellenbosch, które słynie z takich wina, jak Kanonkop. Wina od tego topowego producenta potrafią zrobić ogromne wrażenie. Święta są doskonałą okazją, by zachwycić swych gości i podać im to, co najlepsze.


Na uwagę zasługuje także linia Zafrico, która kusi niską ceną. Ten kto zdecyduje się na zakup z pewnością nie dozna rozczarowania – wina te prezentują się rewelacyjnie. Ich wysublimowany półwytrawny i półsłodki profil jest w pełni zharmonizowany co sprawia, czy wina te są łatwe w odbiorze. A przy tym jakie pyszne! Świetnie będą wyglądały zarówno przy wielkanocnej przystawce, świątecznym obiedzie, czy pysznej babce. Polecamy!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj