wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wina z Moraw zachwycają

Wina z Moraw zachwycają

Data dodania: 06-09-2016 Wielkie Bilovice to niegdyś historyczna tradycyjna morawska wieś, dziś zaś największa winiarska miejscowość posiadająca malownicze winnice rozstrzelone na ogromnym terenie tworzące tu największy winiarski obszar Czech. Pierwsza winnica założona została w 1614 roku przez Habanów – członków wspólnoty anababtystów, którzy przenieśli się ze Szwajcarii przez Austrię do Czech.


altWspólnota ta składała się gównie z rzemieślników i słynęła z ceramiki. Dzięki swym licznym talentom i wyrobom szybko zyskali oni szacunek mieszkańców Moraw. Z czasem Habani rozwinęli także doskonałe umiejętności winiarskie, w Bilowicach zaczęły więc powstawać winnice i ogromne winne piwnice. Jednocześnie zostały też wdrożone innowacyjne sposoby uprawy winorośli. Współcześnie firma Habanske Sklepy kontynuuje ich dziedzictwo w temacie wina.


Habanske piwnice liczą dziś ponad 400 lat, przetrwały dzięki wytrwałości i pracowitości lokalnych winiarzy, ich szacunkowi dla ziemi i winorośli oraz ścisłej kontroli, jaką obwarowany jest każdy etap powstającego tutaj wina. A trzeba zauważyć, że są to trunki unikalne, posiadające niepowtarzalny, indywidualny charakter oraz duszę.


Wszystko to przede wszystkim zasługa wyselekcjonowanym, najlepszej klasy winogronom w dużej mierze zbieranym ręcznie, które stanowią ich bazę. Bo winorośl doskonale wplata się w tutejszy krajobraz i genialnie wręcz przenosi jego ślad w powstające na jej bazie wino.
Prawdziwym bogactwem Moraw są ich warunki naturalne, które wywierają ogromny wpływ na powstające tutaj wina. Dzięki nim są one w pełni owocowe oraz subtelnie aromatyczne.


Serdecznie polecamy Państwa uwadze całą ofertę win morawskich, w której znajdziecie Państwo takie perełki jak wspomniane wyżej Habanske Sklepy. Ich różnorodność stwarza ogromne możliwości, do znalezienia wśród nich swojego ulubionego trunku.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj