wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina reńskie – na każdy dzień i pogodę3

Wina reńskie – na każdy dzień i pogodę

Data dodania: 01-03-2016 Wina reńskie należą do grupy win, które powstają z winogron rosnących w dolinach otaczających rzekę Ren w Niemczech. Istnieje szereg dopływów Renu i każdy z nich tworzy odrębny, jedyny w swoim rodzaju region winiarski.

Wśród nich wymienić należy między innymi:

Ahr – słowo to przywodzi na myśl mocno czerwone, eleganckie wina, które uczyniły z tego obszaru „mały raj”. Historia związana z winem sięga tutaj 1000 lat wstecz. Dolina oferuje winoroślom idealne warunki glebowe i klimatyczne. Do najpopularniejszych winogron tego obszaru zaliczane są: spatburgunder i riesling.

altMosel-Saar-Ruwer – mało który z tutejszych regionów może pochwalić się tak wysoko jakościowym winem jakim jest riesling Mosel-Saar-Ruwer. To istna ambrozja, której koniecznie należy spróbować. Polecamy Kendermanns Riesling Spatlese Mosel Saar Ruwer

Nahe – nazwa tego regionu wzięła się od niewielkiej rzeki Nahe, która wpada do Renu nieopodal Bingen. Niuanse smakowe wytwarzanych tutaj win są bardzo zróżnicowane z powodu różnych rodzajów gleby. Wina z Hahe okreslane sa mianem win wielkiej klasy, a swą popularnością przebiły wina z Muller-Thurgau.

Rheinhessen – Hesja Nadreńska – uprawia się tutaj ponad 30 różnych odmian winorośli.
Wina niemieckie produkowane są w wielu stylach i powoli przestają być już kojarzone wyłącznie z tanimi, słodkawymi winami o średniej jakości produkowanych seryjnie takich jak Liebfraumilch. Chociaż i te wina cieszą się w Polsce sporą popularnością. Są bowiem bezpretensjonalne, niewymagające i dobrze komponują się z wieloma potrawami.

Wina niemieckie to przede wszystkim wina białe wytrawne. Jednak większość eksportu wciąż stanowią wina słodkie, zwłaszcza na tradycyjnych rynkach eksportowych, takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, czy Holandia.

Czerwone wino było zawsze trudne do stworzenia w warunkach niemieckiego klimatu. W ostatnim czasie nastąpiło jednak znaczne zwiększenie popytu na ciemne, bogate wina czerwone (z tego regionu. Niemiecka pracowitość oraz organizacja pracy pozwoliła spostać tym oczekiwaniom. Czerwone wina powstają tutaj z takich winogron, jak Dornfelder, czy Spätburgunder (niemiecka nazwa określająca szczep Pinot Noir) . Z tej grupy win serdecznie polecamy Erben Merlot Spatburgunder.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj