wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wina rajskie – portugalskie

Wina rajskie – portugalskie

Data dodania: 03-07-2018
Portugalia to kraj o wielowiekowej winiarskiej tradycji, w którym przez setki lat kształtowały się wiedza i umiejętności kolejnych pokoleń winiarzy. W ostatnich latach dokonuje się tam prawdziwa jakościowa rewolucja. Powstają nowe winiarnie, trwają inwestycje i restrukturyzacja winnic. Coraz więcej producentów wyposażonych jest w nowoczesny sprzęt. To wszystko owocuje wzrostem jakości win, z których wiele regularnie sięga po najcenniejsze światowe medale i nagrody.


Bardzo ważnym elementem portugalskiego sukcesu jest pieczołowitość i szacunek, z jakim winiarze traktują autochtoniczne odmiany winorośli. Portugalia ustrzegła się, tak typowej dla większości winiarskich krajów, hegemonii kilku lub kilkunastu międzynarodowych szczepów. Szukając nowych, ciekawych doznań smakowych warto poszukać w portugalskich propozycjach, w których dominują rdzenne portugalskie szczepy – mało znane, ciekawe, egzotyczne, o rzadkich aromatach i smakach. Takie też są wina powstające na ich bazie, intrygują i zachwycają indywidualnym charakterem.

 

Porto to najsławniejsze portugalskie wino i znane jest od wieków. Inne portugalskie trunki dopiero zaczynają robić karierę wśród polskich konsumentów. I trzeba przyznać, że sztuka ta udaje się im świetnie, zyskały już bowiem liczne grono zwolenników, które z całą pewnością już wkrótce się powiększy. Win portugalskich pojawia się bowiem coraz więcej, a ich znakomity, interesujący smak przyciąga amatorów dobrych trunków J Serdecznie polecamy Państwu linię Beyra z przepiękną etykietą. Wina są wyborne i doskonale nadają się na prezent – nie tylko dla podróżnika. Innym winem portugalskim godnym uwagi jest Reserva da Familia – mocne, zdecydowane o wyrazistej strukturze – zachwyci każdego! Szczerze rekomendujemy także wytworną Bergamotę, czy Agail Monte. Z białych orzeźwiających win proponujemy vinho verde Lagosta, czy Abadim. Dla łasuchów oczywiście Porto! J


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj