wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina musujące – nie tylko do zadań specjalnych3

Wina musujące – nie tylko do zadań specjalnych

Data dodania: 18-11-2016
Szampan i wina musujące należą do kategorii trunków, które serwowane są przede wszystkim, by podkreślić wyjątkowość danej chwili, czy okazji – charakterystyczny wystrzał korka, biała pianka, wesołe bąbelki i wytworny smak sprawią, że takie momenty stają się jeszcze bardziej podniosłe oraz magiczne. I choć zachęca się do spożywania win musujących częściej – ich struktura oraz walory pozwalają na doskonałe konsolidacje z jedzeniem ciężko jest wyjść ponad stare przyzwyczajenia. Bo to trochę tak, jakby karpia jadło się w każdy piątek…


altNie mniej jednak warto rozważyć częstsze zakupy tych wyjątkowych trunków. Ich ceny kształtują się w bardzo zróżnicowany sposób, także śmiało można powiedzieć, że są one na każdą kieszeń, dodatkowo mają wspaniałą jakość i dostarczają wielu wrażeń. Godzina z winem musującym będzie na pewno wesołą godziną, a cały wieczór wyjątkowo nastrojowy. Włosi swoje Prosecco łączą nawet z chipsami ziemniaczanymi i osiągają tym bardzo ciekawe efekty.

Słodsze wina musujące świetnie sprawdzą się jako deser. Możliwości jest co nie miara, wystarczy spróbować i przekonać się, ile radości da kieliszek wina musującego wypity wieczorem przy kominku w miłym towarzystwie.
Jakość i styl w wielu odsłonach.


Wina musujące różnią się stylem i jakością, co jest naturalnie zrozumiałe i wynika z tego, że są to trunki produkowane na całym świecie i przez wielu producentów.


Szampan jest winem musującym, ale nie każde wino musujące jest szampanem, produkowany jest tylko w Szampanii i uchodzi za najlepsze wino musujące na świecie. Za jakością idzie również cena, najtańsze szampany dostępne są w cenie około 140zł, np. Charles de Cazanove Demi Sec.
Doskonałym winem musującym powstającym metodą szampańską jest Cava powstająca w Hiszpanii – znakomita i aromatyczna, a jej cena jest znacznie niższa niż szampana, np. Cava Rigol.


Prosecco to z kolei specjał włoski, pyszny i na każdą kieszeń, np. Prosecco DOC Treviso BRUT Millesimato.
Z innych światowych win musujących rekomendujemy np. Blue Nun Gold z drobinkami złota.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą win musujących sklepu Euro-wino.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj