wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wina morawskie – idealny dodatek do potraw

Wina morawskie – idealny dodatek do potraw

Data dodania: 11-09-2015 Region winiarski Morawy posiada znakomite warunki do produkcji wina i można powiedzieć, że w pełni wykorzystuje on dobrodziejstwa, którymi obdarzyła go natura. Powstają tutaj wysokiej klasy wina białe o bardzo interesującym wachlarzu aromatów, korzenności z dodatkiem mineralności oraz w pełni zharmonizowanej rześkiej kwasowości. Również wina czerwone stanowią mocną stronę Moraw, obfitują one w owocowe ekstrakty oraz posiadają ziemistą esencjonalność.

altDzięki nowoczesnym technologiom i sposobom produkcji, ale także unikatowym warunkom przyrodniczym morawskie wina są oryginalne i wyjątkowe. Stosunkowo mała powierzchnia upraw winorośli „zmusza” niejako winiarzy do produkowania jak najbardziej jakościowych win z podkreśleniem charakteru poszczególnych odmian i zarazem charakteru regionu. W ten sposób przede wszystkim białe wina morawskie są w pełnie konkurencyjne pod względem jakości z winami podobnych regionów geograficzno-klimatycznych, jak np. Austria, Niemcy, Francja, ale i Australia czy Nowa Zelandia.

 

Wina morawskie doskonale komponują się także z potrawami. Trudno jest mówić o tym, że jakieś wino pasuje szczególnie do ryby, kurczaka, czy wieprzowiny. Istotny jest bowiem sposób przygotowania potrawy, przyprawy, których użyto, ale też dodatków, jakie znalazły się na talerzu obok potrawy głównej. Jeśli są one bardziej aromatyczne niż danie główne, to one zdecydują czy połączenie będzie udane, czy nie. Wina morawskie zdecydowanie potrafią jednak wydobyć z potrawy wszystko, co najlepsze.
 

Gorąco polecamy Państwa uwadze wysokiej jakości wina morawskie, które w tym tygodniu zasiliły ofertę sklepu Euro-wino o doskonałe wina białe, np. Bzenecka Lipka, czerwone oraz wykwintne wina musujące.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj