wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina mołdawskie – różnorodne pyszności na wielkanocny stół3

Wina mołdawskie – różnorodne pyszności na wielkanocny stół

Data dodania: 05-03-2018 Wino mołdawskie zazwyczaj kojarzy się z dobrym jakościowo trunkiem o profilu słodkim, czy półsłodkim, w tym głównie z winem Kagor. Jest to wino, które bez wątpienia stanowić może swego rodzaju wizytówkę Mołdawii, intensywne, pełne owocu i osobowości. Doskonale pasuje do deserów, na pewno wspaniale podkreśli smak wielkanocnych wypieków. Nie jest ono jednak jedynym zasługującym tu na uwagę. Wiele jest także win półsłodkich, które świetnie sprawdzą się w towarzystwie ciast, a wśród nich wymienić można choćby wino Czarny Znachor.

Mołdawia po otwarciu się na rynek światowy zmieniła swój wizerunek i poszerzyła asortyment przez co zyskała, i nadal zyskuje, wielu nowych odbiorców. Jakość wina jest bardzo dobra, wina wytrawne pretendują do wysokich miejsc w światowych rankingach, zdobywają medale i piją je celebryci.


Mołdawia oferuje znakomite trunki zachowując przy tym dobrą relację jakości do ceny. W przedziale do 25zł możemy już kupić świetne wino, które zadowoli podniebienia nasze i naszych gości. Serdecznie polecamy wytrawne i półwytrawne wina Kazayak – choć niedrogie są bardzo dobre i wspaniale będą komponowały się ze świątecznym obiadem na bazie czerwonych, zarówno delikatnych, jak i smażonych mięs w gęstych, ciemnych sosach. Amatorzy lżejszej kuchni wśród win mołdawskich także znajdą coś dla siebie, z rybą, czy kurczakiem bardzo dobrze sprawdzi się Classic Muscat.


Mało kto zdaje sobie sprawę, że dwie największe winne piwnice znajdują się właśnie w Mołdawii. Wśród nich wymienić należy piwnicę Cricova, która ze swą podziemną 120 kilometrową infrastrukturą w wapiennych wyrobiskach robi ogromne wrażenie. Leżakuje tutaj 40 mln litrów wina zarówno spokojnego, jak i musującego. Piwnicę tę, zwaną też perłą mołdawskiego winiarstwa bardzo chętnie odwiedzają możnowładcy tego świata, w tym Jurij Gagarin w 1966 roku, czy Władimir Putin, który obchodził tu swe 50 urodziny.


Wśród win, które szczególnie warto zarekomendować znajduje się Cricova Cabernet Sauvignon z dużą ilością wiśniowych rejestrów i niezwykłą soczystością w ustach.


Oferta win mołdawskich w sklepie euro-wino jest różnorodna i ciekawa – polecamy!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj