wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina Izraelskie – tajemnicza Gamla3

Wina Izraelskie – tajemnicza Gamla

Data dodania: 02-12-2016
Wino to sztuka, a sztuka jest pojęciem bardzo szerokim i trudnym do jednoznacznego zdefiniowania . Dzieli się na kategorie, podkategorie i wiele różnych rodzajów. Podobnie jest ze szlachetnymi trunkami. Każde wino zaliczyć można do sztuki winiarskiej, a w jej ramach niektóre należą do sztuki wysokiej, a inne do sztuki „masowej”. Wina popularne może nie spełniają kryteriów win wielkich, ale są kupowane i cenione za ciekawy smak i przystępną cenę, która umożliwia ich regularny zakup szerszemu gronu konsumentów.

altWina te są dobre i tanie, dają satysfakcję oraz radość.
Wina szlachetniejsze, to zaś zupełnie inna bajka, którą w tym tygodniu pragnę zacząć od wyjątkowych win izraelskich, które znane są na całym świecie pod krótką, ale jakże treściwą nazwą Gamla.


Izrael podzielony jest na pięć regionów winiarskich: Gallilee ze wzgórzami Golan, wzgórza Judei wyspecjalizowane w produkcji słodkich win koszernych, Shimshon, Negev oraz Shomron. Wśród wszystkich producentów najważniejszymi są: Bodega Barkan, Bodega Carmel i Bodega na Wzgórzach Golan.


Podobno ulubionym winem Izraelczyków jest półwytrawny riesling, np. Gamla Riesling o wysublimowanym aromacie, który czaruje o każdej porze roku. Zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia z pewnością nada wyjątkowego charakteru. Dobrze znanymi winami są także Gamla Syrah o mocnym aromacie jeżyn oraz soczyście owocowa Gamla Cabernet Sauvignon z nutami dymno-waniliowymi – takie wina znakomicie sprawdzą się przy uroczystej kolacji ze znakomitym mięsem.


Smakoszom win izraelskim polecamy również wina Mount Hermon Red i White, linię win Barkan, oraz Zmorę – jej półsłodki smak z niuansem pestek wiśni na długo pozostaje w pamięci.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą win izraelskich dostępną w sklepie Euro-wino.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj