wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina hiszpańskie - wersja ekskluzywna3

Wina hiszpańskie - wersja ekskluzywna

Data dodania: 17-07-2015

Wina Marques de Griñon pochodzą z rodzinnej firmy w Castilla-La Mancha o bardzo solidnej tradycji i historii, która w tworzeniu wina obiera wyłącznie długoterminową perspektywę i stawia na bezkompromisowość. Tutaj nie stosuje się żadnych półśrodków, wino jest albo najlepsze, albo nie ma go wcale.

Winnica zdecydowanie wyróżnia się na tle reszty regionu, a jej górna warstwa gleby stanowiąca niemal czysty wapień jest podobna do tej w Burgundii. Obiekt główny - niezwykłe Dominio de Valdepusa, jest w rodzinie od 1292 roku, a wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie, zawsze budowano tutaj w oparciu o zrównoważony rozwój kultury i tradycji.altW winnicy tej zdecydowanie czuć i widać pionierskiego ducha, który nieustannie mobilizuje do rozwijania winiarskich technik i dążenia do doskonałości. Celem tutejszych winemakerów jest stworzenie światowej klasy win o zróżnicowanej osobowości, które dają maksymalną przyjemność zarówno w połączeniu z potrawami jak i podczas samodzielnej konsumpcji. Spoglądając na jakość win Marques de Griñon dostępnych na polskim rynku można zaryzykować tezę, że cel ów został już zrealizowany.

 

Wina te urzekają i zachwycają pod każdym względem, są wspaniałym świadectwem przyświecającej winiarni filozofii opartej na trwałości i szacunku dla środowiska naturalnego, odzwierciedlają też wyraźną osobowość gleby i klimatu oraz doświadczenie oraz wiedzę pracujących w winnicy ludzi. By otrzymać wyjątkowe wino trzeba bowiem wiedzieć, jak wydobyć i ustabilizować charakterystyczne dla winogrona esencje.

 

W ramach ciekawostki warto podkreślić, że w 2003 roku Dominio de Valdepusa jako pierwsza „winiarska nieruchomość” w Hiszpanii otrzymała możliwość posługiwania się DO de Pago, który oznacza najwyższy poziom w hiszpańskim systemie klasyfikacji win.

 

 

  

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj