wyszukiwanie zaawansowane
1 » Wina francuskie – znane lecz tajemnicze2

Wina francuskie – znane lecz tajemnicze

Data dodania: 27-04-2018

Wydawać by się mogło, że trudno o bardziej znany kraj winiarski świata niż Francja. Naprawdę? Różnorodność siedlisk sprawia, że winiarska Francja choć znana ma wiele twarzy, a w większości bardzo tajemniczych.

Najdalej na północy leżą winnice Szampanii, dające bezkonkurencyjne w skali światowej wina musujące. Dolina Loary to królestwo białych odmian sauvignon blanc i chenin blanc, Dolina Rodanu jest z kolei regionem ekstremalnych kontrastów z takimi przedstawicielami jak arystokratyczny hermitage, czy doskonały gigondas.Dwa pokrewne regiony na wybrzeżu Morza Śródziemnego, Langwedocja i Roussillon, uchodzą za francuski Nowy Świat – miejsce nieustających eksperymentów. Francja to także, a dla wielu przede wszystkim, Bordeaux, gdzie co roku winiarze produkują ocean czerwonych i białych win, bardzo różnych, na tyle nawet, że niektóre zajmują najniższe półki sklepowe, inne zaś bywają rozchwytywane przez kolekcjonerów.


W tym całym gąszczu znakomitych win francuskich pragniemy skierować Państwa uwagę na trunki powstające w winnicach Château Viranel. Posiadłość ta jest własnością rodziny Bergasse od ponad trzystu lat. Przekazywane z pokolenia na pokolenie wiedza i umiejętności owocują powstawaniem win wyjątkowych, choć mało spektakularnych, o stylu delikatnym i subtelnym, umożliwiającym wszechstronne komponowanie ich z posiłkami.


Winami z Château Viranel zachwycił się między innymi Roman Polański, próbując ich w Krakowie podczas bankietu z okazji premiery filmu „Pianista”. Ale śmiało też można powiedzieć, że zachwyci się nimi każdy degustator, mają bowiem w sobie to coś! W sklepie Euro-wino dostępne są w trzech osłonach – różowej, czerwonej i białej. Każda z nich jest wspaniała, elegancko wytrawna i każda dostarczy winomanom wiele satysfakcji i radości – polecamy!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj