wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wino - informacje » Wina bezalkoholowe dla każdego - nowości

Wina bezalkoholowe dla każdego - nowości

Data dodania: 10-05-2019
Na powstanie wina bezalkoholowego wpływ miały dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest wciąż rozwijająca się polityka antyalkoholowa, a drugim fakt, iż wina tradycyjne posiadają coraz wyższą zawartość alkoholu spowodowaną postępującym efektem cieplarnianym. Wedle prognoz specjalistów już niedługo większość win będzie musiała być poddawana delikatnej dealkoholizacji.


altProducenci żywo reagując na zmieniający się tryb życia oraz związane z nim potrzeby konsumentów proponują nam wina pozbawione prądu, czyli bezalkoholowe.


Proces powstawania wina bezalkoholowego w początkowej fazie jest taki sam jak win tradycyjnych – przechodzi ono macerację i fermentację. Następnie w procesie ekstrakcji próżniowej przy zastosowaniu kolumn wyposażonych w wirujące stożki (SCC- Spinning Cone Column) wino podgrzewane jest w próżni do temperatury 30 stopni Celsjusza, dzięki czemu w kilka minut alkohol ulega odparowaniu.
Producenci zapewnią, że wino bezalkoholowe stanowi doskonałe uzupełnienie każdej diety. Jest niskokaloryczne (to alkohol jest wszak głównym czynnikiem tuczącym) i smaczne. Co więcej, jest ono także doskonałą alternatywą na kierowców, kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób, które nie spożywają alkoholu ze względów religijnych, czy psychologicznych.


Pojawienie się win bezalkoholowych na rynku wywołało zarówno pozytywne, jak i negatywne reakcje. Przeciwnicy argumentują, iż brak alkoholu w winie zaburza jego równowagę, która przesuwa się w stronę nadmiernej kwasowości. Można co prawda skompensować ją słodyczą, zabieg ten jednak pozbawia wino owocowości, lekkości i finezji..O tym, ile wina w winie bezalkoholowym najlepiej przekonać się na własnej skórze.


Serdecznie polecamy Państwu nowe wina bezalkoholowe, które pojawiły się w ofercie sklepu - Vionelli Cabernet Sauvignon i Vionelli Chardonnay. Świetnie sprawdzą się na każdym przyjęciu i w każdym towarzystwie.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Wino - informacje
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepuZrezygnuj
Zamówienia realizujemy w terminie od 2 do 5 dni roboczych.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.
Zapraszamy serdecznie