wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Wina austriackie – zacniejsze niż alpejskie szczyty3

Wina austriackie – zacniejsze niż alpejskie szczyty

Data dodania: 01-02-2017 Z Austrią zdecydowanie bardziej kojarzą się ośnieżone szczyty Alp niż położone w dolinach winnice i dobre wino. A Austria dzięki swym wyrazistym trunkom zdobywa przecież coraz większe uznanie na całym świecie! Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że dla dociekliwych entuzjastów wina z tego kraju mogą okazać się wielkim odkryciem.alt

Obecnie w Austrii uprawia się 45 tys. ha winnic, stanowi to co prawda niewielką ilość w porównaniu z innymi krajami, ale uprawy te są wyjątkowe – 75% nasadzeń to szczepy białe dające wina o wysokiej jakości i wartości. Po ich skosztowaniu zapewne każdy będzie miał zamiar zgodzić się z tym stwierdzeniem.


Austriackie winnice położone są na wschodzie kraju. Najważniejszy region to Niederosterreich położona na żyznej równinie naddunajskiej na północnych wschodzie. Małe, ale znaczące regiony Wachau i Kremstal leżą dalej na zachód – działają tu jedni z najbardziej twórczych winiarzy austriackich.


Austria ma wiele interesujących propozycji dla amatorów wina białych. Ci, którzy cenią kwiatowo – owocowe wina spełnienie znajdą w aromatycznych, miękkich wytrawnych rieslingach austriackich, takich jak np. Riesling Steinterrassen Kremstal Weingut Stadt Krems.
Dla tych, którzy lubią wina świeże, lekko owocowe z wyraźną kwasowością i pikantnym smakiem idealną propozycją będą wina powstałe z najlepszego w Austrii pod względem jakości szczepu Gruner Veltliner, jak chociażby LM Prestige Grüner Veltliner, w którym pojawiają się nuty cytrusowo-korzenne z wyrazistym bukietem.


Miłośnikom win czerwonych na pewno zasmakuje LM Prestige Blaufrankisch – trunek krzepki, pikantny o pełnej barwie i waniliowej nucie. Idmiana Blaufrankisch nazywana jest austriacką odpowiedzią na cabernet sauvignon. Czy tak jest? – warto samemu się przekonać.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj