wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Wina austriackie Elfenhof – magia w kieliszku

Wina austriackie Elfenhof – magia w kieliszku

Data dodania: 19-10-2018
Austria nie jest dobrze znanym krajem winiarskim, większą popularność zyskuje dzięki alpejskim szczytom aniżeli winnym trunkom. Cały czas jednak stara się przebić na międzynarodowym rynku i ma ku temu coraz większe szanse – wina austriackie mają wszak predyspozycje do bycia najlepszymi w Europie.


altWiniarstwo Austrii długo nie mogło się ponieść po zawierusze wojennej, a i później trapiły je różne przygody. Obecnie jednak tutejsze rieslingi czy gruner veltlinery są przez znawców stawiane obok najważniejszych win na świecie. Dzięki różnorodności rodzimych szczepów Austriakom udało się wypracować indywidualny styl, który jest rozpoznawany i doceniany. Znakomite odzwierciedlenie znajduje on w pełnych magii winach Elfenhof. Uprawiane tutaj szczepy białe dają wina o wysokiej jakości i wartości. Po ich skosztowaniu zapewne każdy będzie miał zamiar zgodzić się z tym stwierdzeniem.


Nie bez znaczenia jest także położenie winnicy – zlokalizowana jest ona na południowo-wschodnich zboczach nad zachodnim brzegiem jeziora Neusiedler, chronionymi przed ostrymi północno-zachodnimi wiatrami – w optymalnym mikroklimacie. Dodatkowo jezioro działa jak równoważnik temperatur między dniem i nocą. Ogromna powierzchnia wody w godzinach porannych odbija pierwsze promienie słoneczne rzucając je na krzewy winne co zwiększa syntezę cukrów i prowadzi do delikatnego tworzenia się szlachetnej pleśni.


Ci, którzy cenią kwiatowo – owocowe wina, jak również świeże z wyraźną kwasowością z pewnością znajdą spełnienie w aromatycznych winach Elfenhof. Na uwagę zasługuje Elfenhof Gruner Veltliner powstały na bazie jednego z najlepszych w Austrii pod względem jakości szczepu. Gruner Veltliner ze swoim cytrusowym charakterem z dodatkiem pieprznych i korzennych nut sprawia, że wytwarzane z niego wina rewelacyjnie komponują się z bardzo różnymi potrawami i mają świetny potencjał starzenia.


Miłośnikom win czerwonych na pewno zasmakuje Elfenhof Blaufrankisch – trunek krzepki, pikantny o pełnej barwie i waniliowej nucie. Odmiana Blaufrankisch nazywana jest austriacką odpowiedzią na cabernet sauvignon. Czy tak jest? – warto samemu się przekonać – serdecznie zapraszamy :)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj