wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Tanie gruzińskie wino, ale też wytworna whisky3

Tanie gruzińskie wino, ale też wytworna whisky

Data dodania: 19-01-2018
Trudno ocenić jakość wina po etykiecie, czy wyglądzie butelki.. Kiedy chcemy spróbować nowego trunku, warto poprosić w sklepie o pomoc fachowca, który podpowie, na które warto zwrócić uwagę. Bo z winem sprawa nie jest taka prosta i oczywista, wszak nie od razu odkrywa się ono w pełni przed konsumentem, czasami potrzeba trochę czasu, by po zetknięciu z powietrzem mgło oddać nam wszystko to, co ma w sobie najlepsze.


Warto zatem przelać wino do karafki dekantacyjnej, zwłaszcza trunki wytrawne z wyższej półki cenowej, które są dość gęste i dobrze skonstruowane, np. wina z regionu Bordeaux, czy Médoc. Działanie takie z całą pewnością zaowocuje silnymi doznaniami aromatyczno-smakowymi JZakup takiego wina to zazwyczaj wydatek rzędu 50 zł (wzwyż). Nie powinniśmy mieć jednak obiekcji przed zakupem win tańszych, za powiedzmy 20zł. W takim przedziale cenowym jesteśmy w stanie również nabyć wino wyjątkowe, którym nie będziemy się wstydzić poczęstować gości. Wszystko zależy od naszej wiedzy albo od tego, czy uda się nam znaleźć kompetentnego doradcę.W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się wina gruzińskie, kosztujące ok. 30 zł. Gruzja jest kolebką produkcji wina, a szczep Saperavi należy do najstarszych na świecie. Wina gruzińskie wybierane są chętnie ponieważ są nieskomplikowane, a ich kompozycja dostosowana jest do podniebienia polskiego konsumenta, który w winach półwytrawnych poszukuje łagodności i owocu, a w wytrawnych głębi smaku, wyrazistości i koncentracji. W tej granicy cenowej rekomendujemy Leo Kindzmarauli, Leo Alaznis Veli oraz Leo Saperavi w wersji półsłodkiej i półwytrawnej.


Warto zapoznać się także z ofertą jedynej w swoim rodzaju gruzińskiej whisky Jimsher, która niedawno pojawiła się w sklepie Euro-wino.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj