wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Szampany i wina musujące – na zdrowie!

Szampany i wina musujące – na zdrowie!

Data dodania: 26-05-2015

Szampan jest prawdopodobnie jednym z największych wynalazków ludzkości – w najlepszym wydaniu nie ma sobie równych. Łączy w sobie wszystkie cechy wielkiego wina musującego – świeżość, żywość, złożoność aromatów i bogactwo smaków.

Początkowo pojawianie się pęcherzyków w winie stanowiło niemały problem. Ów zjawisko burzenia obserwowano już od czasów starożytnych, jednak racjonalnie nie potrafiono go wytłumaczyć. Z biegiem czasu zaczęto szukać jego powiązania z fazami księżyca, a nawet działaniem złych duchów – samoczynnie i łańcuchowo wybuchające butelki uszczuplały bowiem zapasy piwnic oraz prowadziły do okaleczeń ich pracowników.

altDom Perignon znalazł jednak sposób, by ulepszyć i kontrolować wtórną fermentację wina dzięki czemu pracownicy mogli zrzucić ciężkie żelazne maski, mające chronić twarz przed odłamkami z eksplodujących butelek. Tak zaczęła się nowa era szampana i win musujących.

Dziś raczej sporadycznie cieszymy się ich wyjątkowym smakiem. Szampan i wina musujące towarzyszą nam zazwyczaj przy okazji ważnych uroczystości i obowiązkowo w sylwestrową noc – chętnie wznosimy nimi toasty za zdrowie i pomyślność. Mało kto wie, że w średniowieczu wypicie toastu wiązało się z dość sporym aktem zaufania. Dosypywanie do kieliszków różnego rodzaju trucizn było wszak wtedy bardzo powszechną praktyką. W „bezpiecznym” towarzystwie brzęk kieliszków był jednym ze sposobów na wyrażenie sympatii względem kompana do napitku.
 

Gorąco polecamy szampańsko-musujacą ofertę sklepu Euro-wino, w której znajdziecie Państwo mnóstwo wysokiej jakości win, w tym szampana w przystępnej cenie, Charles de Cazanove oraz wysokiej jakości hiszpańską Cavę. Na uwagę zasługuje również niemieckie wino musujące z drobinkami złota Blue Nun Gold.

Na zdrowie!

 

 

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj