wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Szampan – wino prestiżowe

Szampan – wino prestiżowe

Data dodania: 16-10-2015

W oparciu o nowoczesne ujęcie szampana, jako trunku niemal astralnego, aż trudno sobie wyobrazić, że szampan jest i zawsze też będzie.. winem. Winnice Szampanii pierwszy raz obsadzone zostały przez Rzymian już w starożytności. Miejsce to od zawsze było wyjątkowe. Przez tysiąclecia odbywały się tutaj koronacje królów Francji. Uroczystość tych wydarzeń naturalnie podkreślały szampany z najlepszych roczników.altNiegdyś przy produkcji tego zacnego trunku największy problem stanowiło charakterystyczne burzenie się szampanów. Wytwarzający się w butelce dwutlenek węgla nie mogąc znaleźć ujścia doprowadzał bowiem do rozsadzenia butelki od środka, co stanowiło nie lada zagrożenie dla pracowników piwnicy winiarni. Dlatego też przez długi czas musieli oni nosić na twarzach żelazne maski mające ich chronić przed niebezpiecznymi odłamkami szkła.

 

Dopiero „badania” mnicha Dom Pérignona pozwoliły lepiej poznać naturę tego trunku. Jako jego odkrywca i mistrz piwnicy w Opactwie Benedyktynów w Hautvillers poświęcił wiele czasu na kontrolę i obserwację produkcji szampana. Doprecyzował on sztukę mieszania wina, jak również ustalił zasady użycia ciężkich butelek szklanych oraz korka, co zniwelowało samoczynne wybuchy butelek.

 

Współczesnym miłośnikom szampana sen z powiek spędzać może wybór najlepszego trunku. Bo choć Szampania nie jest duża powstaje tutaj całe mnóstwo znakomitej jakości alkoholi. A wśród nich ulubiony szampan Marilyn Monroe, oficjalny szampan festiwalu filmowego w Cannes oraz ceremonii rozdania OSCAR-ów – Piper Heidsieck. Pochodzi on z jednego z z najstarszych i największych obecnie domów szampańskich na świecie, w którym powstają wyjątkowo oryginalne trunki.

 

Już od piątku są one dostępne w sklepie Euro-wino – serdecznie zapraszamy na spotkanie z wielkim światem i doskonałym smakiem.

 

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj