wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Święta życia - Wielkanoc

Święta życia - Wielkanoc

Data dodania: 28-03-2014 Na Wielkanoc czekamy z wielką niecierpliwością. To czas niezwykle wzniosłego, ale i radosnego nastroju, który mógłby towarzyszyć nam zawsze przez cały rok. Przygotowania związane z tym szczególnym czasem w każdym domu są nasilone. Stół nakryty białym obrusem, na nim wyjątkowe dekoracje, nierzadko własnoręcznie przygotowane przez domowników oraz pisanki – symbol Wielkanocy odnoszący się do nadziei wynikającej z wiary w Zmartwychwstanie.


altW Wielką Niedzielę usiądziemy do stołu z rodziną i przyjaciółmi, podzielimy się jajkiem, a następnie złożymy serdeczne życzenia. Wielkanocne śniadanie jest bardzo osobliwe – czekamy na nie przez cały Wielki Post. Nie powinien zatem dziwić fakt, że wszystkiego co znajduje się na nim staramy się skosztować . A polska tradycja potraw wielkanocnych jest bardzo rozmaita: żurek wielkanocny, biała kiełbasa pieczona, szynka świąteczna, faszerowane jajka, ćwikła, babka wielkanocna, mazurek, sernik i jeszcze wiele innych przysmaków.

Po obfitym posiłku warto wybrać się na spacer – budząca się do życia przyroda tylko czeka, żeby ją zauważyć. Wiosna nie trwa przecież długo. Wyjdźmy zatem z domów, aby podziwiać jej uroki.
Ruch dobroczynnie wpłynie na nasze trawienie, dzięki czemu popołudniowa kawa z ciastem i dobrym winem będzie smakowała naprawdę wyjątkowo.

Wesołe Święta

Wielkanoc to nie tylko czas zadumy, ale przede wszystkim radości. Z tego względu coraz bardziej popularne stają w Polsce zabawy wielkanocne, w których z chęcią uczestniczą nie tylko dzieci, ale także dorośli.
Wśród najpopularniejszych rozrywek świątecznych wymienić należy „Polowanie na jajka” polegające na chowaniu przez dorosłych pisanek oraz łakoci w różnych zakamarkach mieszkania lub w ogrodzie. Ideą jest tu wyścig dzieci w zbieraniu owych ukrytych skarbów. Ten kto znajdzie najwięcej dostaje dodatkowy upominek.
Często spotykaną zabawą jest także „Jajko o jajko”. Uczestnicy stukają ugotowanymi jajkami, a wygrywa ten, którego jajko nie popęka. Zwycięstwo ma wróżyć szczęście na przyszłość. 
Święta spędzane w rodzinnym gronie to radosne chwile, które wspominamy przez cały rok. W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie one sprawiają, że mamy czas by nacieszyć się sobą.
Cieszmy się zatem i radujmy.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj