wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Święta, święta :)

Święta, święta :)

Data dodania: 12-04-2019
Do świąt zostało już kilka dni, kilka bardzo ważnych dni, w których ustalimy świąteczne menu i kupimy to wszystko, co naszym zdaniem jest nam niezbędne do stworzenia wyjątkowej świątecznej atmosfery.


altBo Wielkanoc to przede wszystkim czas spędzony w rodzinnym gronie. Bardzo nam zależy, by te kilka dni upłynęło w jak najlepszej atmosferze, dlatego nie wahamy się wydać naprawdę dużo pieniędzy – Święta są przecież raz w roku i większość z nas jest zdania, że nie można na nich oszczędzać. Podczas ich trwania spożywamy tradycyjne, wyśmienite potrawy, a także dobre, podkreślające uroczystość
świątecznych dni oraz smak serwowanych dań alkohole.


Świąteczne potrawy są silnie związane z obyczajami – kraju, regionu, rodziny. Ich smaki przenoszą nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w czasy dzieciństwa. Zgodnie z tradycją na stole goszczą jajka w różnej postaci, szynka, żurek, lekkie sałatki, babki wielkanocne i mazurki oraz najlepsze mięsiwa. Po 40 dniach Postu można sobie wreszcie pozwolić ;)


Zwieńczeniem tak uroczystego i obfitego menu są doskonale wina, które świetnie sprawdzą się także w roli partnerów do potraw. N świątecznym stole przede wszystkim królują wina białe, szczególnie polecamy te ze szczepu Sauvignon Blanc, które dzięki swej radosnej rześkości stanowią kwintesencję wiosny.


Do wielkanocnych potraw mięsnych doskonale pasują wina włoskie takie jak Primitivo di Manduria, czy Primitivo di Puglia, izraelskie takie jak Mount Hermon Red, chilijskie takie jak Neblina Cabernet Sauvignon, czy portugalskie jak Reserva da Familia. Smak deserów można podkreślić doskonałym Porto, Malgą, czy Marsalą.


Serdecznie polecamy – z dobrym winem Święta będą jeszcze piękniejsze 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj