wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Specjały z Rumunii3

Specjały z Rumunii

Data dodania: 14-02-2017
Rumunia jest krajem bardzo mocno związanym z winiarstwem – to piąty największy europejski producent win, który w Polsce nie jest jeszcze jednak w pełni znany i zasłużenie doceniony. A szkoda!

Warte uwagi są przede wszystkim rumuńskie szczepy autochtoniczne, które stanowią bazę dla sporej ilości produkowanych tutaj win. Wśród nich prym wiodą:


alt

Fetească neagră – czerwony szczep dający wina o aromatach owoców leśnych (jeżyny) i czarnej porzeczki.

Fetească albă –  jedna z najstarszych odmian rumuńskich z której powstają białe wina mineralne z nuta kwiatową, o średniej zawartości alkoholu, z dobrą równowagą kwasowości ze słodyczą.

Fetească regală  biała odmiana na bazie której powstają aromatyczne wina wytrawne o wysokiej kwasowości.
Każdy kraj i region winiarski ma swoje super hity, dzięki którym zyskuje w świecie renomę oraz popularność. Rumunia np. słynie z niezwykle wartościowego pinot noir. Ale nie tylko wina na bazie tego szczepu godne są uwagi.

Serdecznie polecamy wino Murfatlar w białej i czerwonej szacie – jego sprawdzony półsłodki, owocowy smak i dobra jakość minimalizują ryzyko trafienia na „nieodpowiedni” trunek. Dodatkową zachętą jest niewątpliwie bardzo korzystna cena.

Niezwykle atrakcyjną propozycją są także trunki powstające w winnicy Domenile Ostrov. Z całą pewnością można powiedzieć, że jest to kolekcja fascynujących win o uznanych, lokalnych i europejskich szczepach, szlachetnym pochodzeniu oraz tradycji produkcji sięgającej 1958 roku. Każde z nich dowodzi, że wina rumuńskie nie odbiegają standardem od tych ogólnie przyjętych, mają wysoką jakość i mimo prostoty ogromną szczerość. Przyszłych konsumentów mogą zadowolić nie tylko z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości, ale przede wszystkim świetny smak.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj