wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Smak Włoch w kieliszku

Smak Włoch w kieliszku

Data dodania: 25-07-2014

Włoskie wina są różnorodne i przyjazne tak jak mieszkańcy tego kraju. Powstają tu zarówno aromatyczne gatunki korzenne, lekkie owocowe linie, jak i wykwintne trunki o wyszukanych nutach.Można powiedzieć, że historia winiarstwa tego państwa to historia winiarzy, którzy nieustannie poszukują wspólnego mianownika między ziemią, winem i człowiekiem Owocem tych poszukiwań są trunki o unikalnych aromatach i doskonałych smakach powstające zgodnie z rytmem natury. Odbija się w nich szacunek do ziemi, do jej kaprysów, wymagań i potrzeb. Wieloletnia winiarska tradycja, klasyczne sposoby winifikacji oraz ufność w terror to podstawa włoskich produkcji, które nadal bazują przede wszystkim na rodzimych odmianach, innych dla każdego regionu.

altW świecie południowych Włoch

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wina z południa Włoch – tania ziemia i południowy klimat idealnie nadają się do produkcji tych wyjątkowych trunków. Żyzne równiny Apulii tworzą jeden z najbardziej płodnych winiarskich regionów kraju. Uprawa winorośli w Basilicacie, Kampanii i Kalabrii jest nieco trudniejsza, istnieje tam jednak kilka apelacji. Z kolei Sycylia i Sardynia są winiarsko bardzo zróżnicowane. Ciesząca się historycznymi zabytkami i bogatą tradycją kulinarną Sycylia produkuje bogate w smaku i aromacie wina już od czasów starożytnych. Najbardziej znanym szczepem Sardynii jest cannonau (grenache) który stanowi źródło smakowitych win w dżemowym stylu.

Wina włoskie – nowości

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z najnowszą kolekcją wyjątkowych win włoskich pochodzących m.in. z Sardynii. Nowości Lipiec 2014


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj