wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Słoneczne winnice Australii3

Słoneczne winnice Australii

Data dodania: 09-10-2015

Australia jest pierwszym krajem Nowego Świata, którego wysokiej jakości wina pojawiły się na międzynarodowych rynkach. Na początku produkowano tutaj głównie wina słodkie, zbliżone charakterem do porto i madery, a kierowane były przede wszystkim na rynek brytyjski. Od lat 50. XX wieku australijscy producenci skupili się na poszerzeniu swej oferty i wzbogaceniu jej także o wina wytrawne.altNajpowszechniej spotykana na australijskiej ziemi białą odmianą jest chardonnay, a wina są bardzo różnorodne – od lekkich o cytrusowym aromacie po ciężkie, bogate trunki produkowane w cieplejszych regionach. Wśród australijskich gron czerwonych triumfy święci Sziraz. Na jego bazie powstają soczyste wina o lekko cierpkim, charakterystycznym smaku.

 

Tutejsi producenci maja wiele swobody jeśli chodzi o produkcję i etykietowanie win ponieważ Orawo winiarskie jest w tym regionie dużo bardziej liberalne niż w europie – przepisy nie narzucają żadnych technik i ograniczeń dlatego producenci wina całą swoją energie skupiają na tworzeniu niesamowitych zdecydowanie poprawiających nastrój trunków.

 

Można powiedzieć, że zakup wina to w dużej mierze kwestia zaufania. Biorąc jednak pod uwagę różne aspekty, takiej jak np. kraj pochodzenia czy szczep, oraz szanując własne upodobania z pewnością każdemu uda się znaleźć właściwe wino.

 

Na weekend serdecznie polecamy znakomitej jakości wina australijskie Yellow Tail. Twórcą tej marki jest rodzina Casella – Filippo i Maria, którzy przybyli do Australii z Sycylii. Ich ideą i pomysłem było stworzenie win, które towarzyszyć będą niemal wszystkim momentom w życiu – czy to zaręczyny, czy piątek po południu, czy spotkanie ze znajomymi na grillu. Cel ten udało się im zrealizować w linii Yellow Tail, która od tego tygodnia zasiliła ofertę sklepu Euro-wino.
 

Serdecznie zapaszmy!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj