wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Śliwkowy zawrót głowy3

Śliwkowy zawrót głowy

Data dodania: 13-02-2015 Przenieśmy się do malowniczego świata win oraz nalewek owocowych i odkryjmy niepowtarzalne, znakomite trunki o przyjemnym i wyrazistym aromacie. Polskie wina, produkowane według wieloletnich norm, zaskakują coraz wyższą jakością, a także wyśmienitym smakiem. 

altTradycje produkcji owocowego wina w naszym kraju sięgają odległych czasów. Rodzime hodowle owoców są wysokiej jakości i stanowią o klasie produkowanych na ich bazie trunków. Potencjał, jaki tkwi w tutejszych winach owocowych przede wszystkim jest rezultatem warunków geograficznych, które sprzyjają obfitym zbiorom takich owoców jak jabłka, wiśnie, czy śliwki. I na zbliżający się weekend serdecznie polecamy Państwu wyjątkowe w smaku wina owocowe, zwłaszcza wino śliwkowe.

Każda odmiana tego owocu posiada unikalne dla siebie cechy, takie jak kolor, grubość skóry, wielkość czy kwasowość. Do jednych z najpopularniejszych rodzajów należą węgierka, mirabelka, a także renkloda. Otrzymany na ich bazie trunek jest bardzo niestereotypowy, lekki i wonny, niezwykle dobrze wypada w zestawieniu z jedzeniem oraz deserami.

Na rynku dostępnych jest wiele win śliwkowych. Wśród nich zdecydowanie przoduje wino śliwkowe marki Potęga Tradycji powstające wedle starych słowiańskich receptur w dwóch profilach smakowych – słodkim i półwytrawnym. Wyjątkowo dobrze smakuje także Nuwang Ume Pflaume oraz Choya Silver. A wszystkim tym, którzy cenią wyśmienity smak trunków, ale także samych owoców rekomendujemy Nalewkę Lwówecką oraz Mi-Iri.

Mi-Iri powstaje w procesie maceracji moreli ume w określonego typu wódce shōchū z dodatkiem cukru. Owoce zostają zasypane cukrem, a następnie zalane alkoholem. Całość leżakuje przez minimum 6 miesięcy. W ostatnim etapie napitek normalizowany jest przy użyciu krystalicznie czystej źródlanej wody. Likier ten zachwyca niesamowitym kwiatowym aromatem i złożonym smakiem świeżych owoców.

Trunki te dostępne są solowo oraz w zgrabnych zestawach w sklepie Euro-wino. Serdecznie polecamy oraz zapraszamy.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj