wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Sezon ślubny – wino na wesele 3

Sezon ślubny – wino na wesele

Data dodania: 24-04-2015 Można powiedzieć, że podstawowym, ba! tradycyjnym trunkiem serwowanym na polskich przyjęciach weselnych jest wódka. „Szumigłówka dziś to sprawi, ze się każdy dobrze bawi” obwieszczają specjalnie przygotowane etykiety na butelkach. Wódka stwarza wiele możliwości serwowania – mężczyźni preferują ją w postaci czystej, kobiety zaś chętniej piją kolorowe drinki.

altWódka dobrze komponuje się także z tłustymi, ciężkimi potrawami. Planując ślub dobrze jest pamiętać, że niektórzy z gości woleliby wznosić toasty za szczęście młodej pary lżejszym trunkiem i w tej roli doskonale sprawdzi się wino, które także posiada wiele zalet. Jest smaczne, różnorodne, doskonale komponuje się z jedzeniem i jak wiadomo nie od dziś – stwarza wspaniałą atmosferę do rozmów, ale też zabawy.
 

W wyborze wina naturalnie można kierować się własnymi upodobaniami, jednak podczas przyjęcia państwo młodzi zwykle nie mają czasu na rozkoszowanie się jego smakiem, a tym, które zostanie wybrane raczyć będą się przecież wszyscy. Najbezpieczniej jest zatem dobrać wino pod ustalone wcześniej menu, tak by odpowiadało większości gości. Najlepiej wybrać wino uniwersalne, takie którego aromat nie zdominuje smaku potraw i na odwrót. Wszystko powinno bowiem być skomponowane w taki sposób, aby zabawa mogła trwać do białego rana.

 

Decydując się na zakup weselnego wina warto zaopatrzyć się w przynajmniej jeden gatunek wina białego, jeden czerwonego, a do tego obowiązkowo wino musujące na przywitanie gości oraz pierwszy toast. Najlepszym rozwiązaniem jest serwowanie wina półwytrawnego, polecamy tutaj doskonałe, bardzo lekkie Castillo de Olaya. Z win musujących rekomendujemy białego Amadeusa.
 

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu dlatego warto zadbać o każdy szczegół, który uczyni go dniem wyjątkowym.

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj