wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Rzut oka na wina libańskie

Rzut oka na wina libańskie

Data dodania: 08-02-2017
W Libanie wyczuwa się silne wpływy Starego Świata, co dziwić nie powinno, zwłaszcza ze względu na związki historyczne tego kraju z Francją. Na niewielkim obszarze powstaje tutaj 6 mln butelek wina rocznie, produkowanego przez zaskakująco małą ilość winiarzy. Przeważają odmiany francuskie, a wina od dziesięcioleci słyną ze swej znakomitej jakości.


altJedynym regionem winiarskim w Libanie jest dolina Bekaa. Blisko 3000 lat temu wino produkowali tutaj Fenicjanie. W ramach ciekawostki nadmienić należy również, że z wykopalisk w Baalbek, w ruinach rzymskich sprzed 2000 lat odkryto świątynię boga wina Bachusa. Świadczy to o starannie pielęgnowanej kulturze, w której wino bez wątpienia odgrywało bardzo istotną rolę.


W dolinie tej panują idealne warunki do produkcji aromatycznych, owocowych win białych o znakomitej kwasowości oraz dobrze zbudowanych, soczystych win czerwonych. Odpowiednie gleby, wysokość i duża ilość słońca sprawiają, że tutejsze trunki zachowują świeżość bez utraty koncentracji dzięki czemu znajdują miłośników na całym świecie.


W ofercie sklepu Euro-wino znajdą Państwo wyjątkowe wina libańskie, które z całą pewnością zaliczyć można do grona tych trunków, których bezwzględnie trzeba spróbować! Château Musar to winiarska posiadłość, założona przez Gastona Hochara – przez wiele lat pracowała ona na status gwiazdy, by zasłużenie, choć w dość krótkim czasie, go osiągnąć. Cała produkcja opiera się na metodach naturalnych, unika się tu także różnego rodzaju technologicznych sztuczek.

Wina z Château Musar porównywane są do burgundów i Bordeaux, ale takie porównania nie mają sensu. Musar to nie naśladownictwo jakiegokolwiek stylu, to styl i rodzaj wina sam w sobie. Pełne, intensywne, a jednocześnie z niezwykłą klasą i ogromnym potencjałem dojrzewania, podczas degustacji dają wrażenie totalnej niepowtarzalności.

Polecamy!
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj