wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Rumunia - poezja wina

Rumunia - poezja wina

Data dodania: 10-02-2015 Każdy kraj i region winiarski ma swoje przeboje i gwiazdy jaśniejące silnym i niesłabnącym blaskiem. Rumunia u amatorów wina przede wszystkim przywołuje na myśl takie trunki jak cotnari czy murfatlar. Trzeba przyznać, że absolutnie jest to duża poprawność skojarzeniowa. Wśród win rumuńskich wina te uchodzą wszak za najpopularniejsze i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ich sprawdzony półsłodki, owocowy smak i dobra jakość minimalizują ryzyko trafienia na „nieodpowiedni” trunek.

altRumunia jest krajem bardzo mocno związanym z winiarstwem – to piąty największy europejski producent win, który w Polsce nie jest jeszcze jednak w pełni znany i zasłużenie doceniony. Warte uwagi są przede wszystkim rumuńskie szczepy autochtoniczne, które stanowią bazę do sporej ilości produkowanych tutaj win.

Wśród nich prym wiodą:

Fetească neagră – czerwony szczep dający wina o aromatach owoców leśnych (jeżyny) i czarnej porzeczki.

Fetească albă –  jedna z najstarszych odmian rumuńskich z której powstają białe wina mineralne z nuta kwiatową, o średniej zawartości alkoholu, z dobrą równowagą kwasowości ze słodyczą.

Fetească regală  biała odmiana na bazie której powstają aromatyczne wina wytrawne o wysokiej kwasowości.

Nowości win rumuńskichW tym tygodniu w sklepie Euro-wino pojawiły się nowe rumuńskie wina, którym również warto lepiej się przyjrzeć. Dowodzą one, że wina z tego kraju wcale nie odbiegają standardem od tych ogólnie przyjętych , są bardzo jakościowo i mają w sobie dużo szczerości. Przyszłych konsumentów mogą zadowolić nie tylko z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości, ale przede wszystkim świetny smak.


Z początkowych ciekawostek mogą przerodzić się w ulubione wina.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj