wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Rudolf Muller – białe wina z Niemiec3

Rudolf Muller – białe wina z Niemiec

Data dodania: 30-06-2015 Dolina Mozeli uznawana jest za jedną z najpiękniejszych krain winiarskich na świecie. W regionie Mozeli powstają jedne z najbardziej charakterystycznych win niemieckich – delikatnie owocowe, zarówno wytrawne jak i słodkie rieslingi. Nie mają one konkurencji. Za tym fenomenem stoi oczywiście natura – sytuacja geograficzna sprzyja pod każdym względem. Idealny mikroklimat stromych wzgórz, gdzie słońce może zawitać do każdego winogrona, ciepło zmagazynowane w samej glebie, która rodzi tak piękne owoce. Miejscowy klimat dostarcza dość ciepła, by winogrona dojrzały, a jednocześnie jest dostatecznie łagodny, by w pełni rozwinęły się charakterystyczne aromaty rieslinga.

alt

Rudol Muller proponuje wina bardzo dobrej jakości, a przy tym w bardzo dobrej relacji jakości do ceny.


Wytrawny Riesling Classic uwodzi świeżym owocowym bukietem przepełnionym brzoskwinią, morelą i zielonym jabłkiem. Idealnie długie i mineralne zakończenie czyni to wino wspaniałym towarzyszem letnich wieczorów przy sałacie, białym lekkim mięsie, rybach. Warto pamiętać, że wytrawny lekki riesling bardzo dobrze komponuje się z czerwcowymi szparagami.


Półwytrawny Riesling Kabinett zachwyca aromatami dojrzałych gruszek, brzoskwiń, a także owoców cytrusowych. Lekka słodycz czyni to wino kompanem dojrzewających serów, cielęciny w kremowych sosach, kurczaka oraz owoców morza.


Półsłodkie Rieslingi, zarówno Spatlese jak i Auslese pochodzą z późnego zbioru. Późno zebrane grona nabierają wyjątkowego aromatu miodu, migdałów, brzoskwiń, limonki, gruszki, moreli wzbogacone kwiatowo-mineralnymi nutami. To prawdziwe wina perełki z Doliny Mozeli.

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj