wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Riga Black Balsam – smakowe nowości

Riga Black Balsam – smakowe nowości

Data dodania: 05-09-2018

Jedną z najpopularniejszych, markowych nalewek znanych na świecie jest Riga Black Balsam powstająca na Łotwie. Wedle legendy ta zacna mikstura skomponowana została w 1752 roku przez Abrahamsa Kunce’a, lokalnego znachora, kowala i farmaceutę. Cudowne właściwości tego napoju szeroko omówione są w podaniach i legendach. Wedle jednej z nich balsam ryski uzdrowił rosyjską carycę Katarzynę Wielką, którą dopadła zaraz podczas podróży do stolicy Łotwy. Należy zauważyć, że wśród wielbicieli Czarnego Balsamu Ryskiego byli m.in.: prezydent Francji Charles de Gaulle, królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II, a także przywódcy na Kremlu.Czarny Balsam Ryski powstaje według sekretniej, ściśle strzeżonej receptury. Pąki i kwiaty zbierane są i dodawane nieprzypadkowo, a w określonej kolejności, ich ilości mierzone bardzo precyzyjnie i choć brzmi to nieprawdopodobnie, fazy księżyca są w procesie produkcji również rygorystycznie przestrzegane.

 

Wiadomo, że na liście składników figurują takie pozycje jak: kwiat lipy, pączki brzozowe, miód, arnika górska, korzeń kozłka lekarskiego, mięta pieprzowa, piołun, kłącze tataraku, jagody, maliny, dziurawiec, żurawina, waleriana,  kora dębu, skórka pomarańczowa, imbir, gałka muszkatołowa, czarny pieprz, i balsam peruwiański. Zioła mieszane są z wódką i wysokiej jakości wodą, a powstała mikstura przez okres czterech tygodni dojrzewa i nabiera mocy sprawczej w beczkach dębowych. Całość przelewana jest następnie do specjalnych glinianych flakonów, które stanowią sporą część sukcesu balsamu ryskiego. Kamionki te pełnią także funkcję ochronną przed słońcem.

 

Niedawno w sklepie Euro-wino pojawiły się dwie nowe odsłony Czarnego Balsamu – Riga Currant i Riga Cherry. Nalewka ta w smakowej wersji  to trunek o podwójnej mocnej stronie – walory Riga Black Balsam Oryginal wzbogacone zostały akcentem porzeczki oraz wiśni co sprawia, że w odbiorze zarówna jednak jak i druga jest niezwykle aromatyczna. Ponad to nieco niższa zawartość alkoholu sprawia, że są one dużo lżejsze . Polecamy – satysfakcja gwarantowana!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj